مقالات زناشویی آداب و سنن شب زفاف دوران بعد از وضع حمل روشهای شاد کردن خانم ها کلید قلب همسرم سن مناسب ازدواج روابط میان عروس‌ها و مادرشوهرها آموزش مسایل جنسی به کودکان مردان مریخی و زنان ونوسی آمادگی مردان برای ازدواج با چه زنان و مردانی نمی توان ازدواج كرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی جوانان ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج شرایط لازم دختر و پسر برای ازدواج کاهش استرس و افسردگی جوانان فاصله سنی در ازدواج عوامل مؤثر در تفاهم و توافق در ازدواج دلواپسی های دوران نامزدی تشریح دستگاه تناسلی مردان تشریح دستگاه تناسلی زنانه انواع بیماریهای مقاربتی بستن لوله های اسپرم بر(وازکتومی) عوارض خودارضایی-انحراف جنسی ازدواج موقت از نظر شهیدمطهری آداب و اصول شیر دادن به نوزادن بیماری های زنان درمان زود انزالی مردان (نوعی ناتوانی جنسی) نقش پستان در زنان همه چیز درباره اندازه آلت تناسلی مردان روش های جلوگیری از بارداری پرده بکارت و انواع آن انواع ترشحات خروجی از دستگاه تناسلی مرد حکم امیزش با همسر از پشت همه چیزدر مورد (HIV) ایدز (AIDS) آمیزش جنسی در دوران بارداری علل سرد مزاجی زنان چند قانون برای دوران نامزدی همه چیز درباره کاندوم و جلوگیری از بارداری سرطان بیضه در مردان 7 باور غلط مردها درباره ی زنها tag:http://4zojhu.mihanblog.com 2020-04-05T03:06:50+01:00 mihanblog.com احساس دفع ادرار نشانهٔ چیست؟ 2017-04-29T17:37:27+01:00 2017-04-29T17:37:27+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/86 رضا زردادی -دیبا احساس دفع ادرار نشانهٔ چیست؟ احساس دفع ادرار  – احساس دفع ادرار نشانهٔ چیست؟ اجبار به دفع ادرار مانند خواب‌آلودگی یا گرسنگی است. ولی گاهی فشار وادار به رفتن به دستشوییتان می‌کند اما ادراری دفع نمی‌شود یا بسیار کم است. معمولاً چیزی مانع جریان ادرار شده یا مجرای ادرار را تحریک کرده است. در حالت عادی، دستور تخلیه با اجازهٔ مثانه صادر می‌شود که یک کیسهٔ تو خالی است و ادرار از کلیه‌ها به آن می‌ریزد. وقتی مثانه پر شود، پیامی به مغز می‌فرستد تا دست احساس دفع ادرار نشانهٔ چیست؟

احساس دفع ادرار

 – احساس دفع ادرار نشانهٔ چیست؟
اجبار به دفع ادرار مانند خواب‌آلودگی یا گرسنگی است. ولی گاهی فشار وادار به رفتن به دستشوییتان می‌کند اما ادراری دفع نمی‌شود یا بسیار کم است. معمولاً چیزی مانع جریان ادرار شده یا مجرای ادرار را تحریک کرده است.
در حالت عادی، دستور تخلیه با اجازهٔ مثانه صادر می‌شود که یک کیسهٔ تو خالی است و ادرار از کلیه‌ها به آن می‌ریزد. وقتی مثانه پر شود، پیامی به مغز می‌فرستد تا دستور تخلیه ادرار بدهد.
اما بعضی تحریک‌کننده‌ها می‌توانند مثانه را گول بزنند. الکل، نوشیدنی‌های کافئین‌دار مثل قهوه و چای مثانه را تحریک می‌کنند.
تنش یا اضطراب هم شبکهٔ عصبی را گمراه کرده و ممکن است احساس نیاز به دفع ادرار را القا کند.
عفونت‌ها هم مجاری ادراری را تحریک کرده و از علل شایع احساس دفع ادرار هستند. عفونت چه کلیه را گرفتار کند یا مثانه، میزراه، مهبل، یا پروستات، به هر حال، یا تولید ادرار را تحریک می‌کنند یا احساس نیاز به دفع آن را. عفونت‌ها سوزش ادرار هم دارند. یک عفونت کمتر شناخته شده به نام التهاب بینابینی مثانه احساس تقریباً مداوم نیاز به دفع ادرار را همراه با درد و ناراحتی به‌وجود می‌آورد.
یبوست هم می‌تواند جریان ادرار را بند آورد. راست روده مجاور مثانه است. گاهی نیاز به ادرار کردن دارید، ولی پر بودن راست روده مانع دفع آن می‌شود.
سنگ کلیه، سنگ مثانه، و بزرگ شدن پروستات هم جریان ادرار را بند می‌آورند. در این حالت، مثانه کاملاً تخلیه نشده و زود دوباره پر می‌شود. اگر این مشکل درمان نشود، دفع ادرار بسیار سخت شده و بی‌اختیاری را به‌دنبال دارد.

– درمان احساس رفع ادرار
اگر قرار باشد با هر احساس دفع ادرار به دستشوئی بروید، به‌زودی حجم مثانه را کوچک کرده و احساس دفع را بیشتر خواهید کرد. بنابراین، باید راه حل دیگری پیدا کرد.
خود را شل کنید. گرچه عجیب به‌نظر می‌رسد، ولی وقتی فشار دفع ادرار دارید، سعی در مقاومت با آن نکنید. در عوض خود را شل کنید. با این کار فشار انقباضی ماهیچه‌های روی مثانه را برداشته و از احساس فشار آن می‌کاهید. وقتی احساس دفع می‌کنید، بنشینید و با چشمان بسته چند نفس عمیق بکشید. اما مواظب باشید ماهیچه‌های لگن را که مسئول جلوگیری از بی‌اختیاری ادرار هستند شل نکنید.
اسفنکتر را محکم کنید. همان پیامی که اسفنکترهای لگنی را محکم می‌کند، مثانه را هم شل می‌کند. ظرف یک دقیقه احساس دفع ادرار موقتاً برطرف می‌شود.
یادداشت کنید. با یادداشت کردن آنچه که می‌خورید و زمان احساس دفع ادرار می‌توانید خوارکی‌هائی را که باعث احساس فشار می‌شوند پیدا کرده و آنها را از برنامهٔ غذائی حذف کنید یا کمتر بخورید.
عفونت را درمان کنید. خوردن آنتی‌بیوتیک‌ به مدت چند روز عفونتی را که احتمالاً باعث احساس دفع ادرار شده است برطرف می‌کند. پزشک آنتی‌بیوتیک لازم و مقدار مصرف آن را تجویز می‌کند.

]]>
نکات سلامت 2017-04-29T16:53:39+01:00 2017-04-29T16:53:39+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/81 رضا زردادی -دیبا #سلامت⭕️ باورش سخت است؛ اما مسواک نزدن این پیامدها را در پی دارد
⭕️ باورش سخت است؛ اما مسواک نزدن این پیامدها را در پی دارد]]>
نکات همسرداری 2017-04-29T16:50:49+01:00 2017-04-29T16:50:49+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/78 رضا زردادی -دیبا #خانواده
]]>
#شادی 2017-02-27T08:48:04+01:00 2017-02-27T08:48:04+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/82 رضا زردادی -دیبا ﺩﻟﯿﻞ ﺍﯾﻦﮐﻪ ﺁﺩﻡ‌ﻫﺎ ﺑﻪ ﺩﺷﻮﺍﺭﯼ ﺷﺎﺩ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ، ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪهمواره ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭﺍ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺁﻧ‌ﭽﻪ ﺑﻮﺩه، ﺣﺎﻝ ﺭﺍ ﺑﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺖ،ﻭ ﺁﯾﻨﺪه ﺭﺍ ﻧﺎﻣﺸﺨﺺ‌ﺗﺮ ﺍﺯ آﻧﭽﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻣﯽ‌ﺑﯿﻨﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ
همواره ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭﺍ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺁﻧ‌ﭽﻪ ﺑﻮﺩه،
ﺣﺎﻝ ﺭﺍ ﺑﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺖ،
ﻭ ﺁﯾﻨﺪه ﺭﺍ ﻧﺎﻣﺸﺨﺺ‌ﺗﺮ ﺍﺯ آﻧﭽﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻣﯽ‌ﺑﯿﻨﻨﺪ. ]]>
#شادی 2017-02-23T05:46:18+01:00 2017-02-23T05:46:18+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/84 رضا زردادی -دیبا ﺩﻟﯿﻞ ﺍﯾﻦﮐﻪ ﺁﺩﻡ‌ﻫﺎ ﺑﻪ ﺩﺷﻮﺍﺭﯼ ﺷﺎﺩ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ، ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪهمواره ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭﺍ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺁﻧ‌ﭽﻪ ﺑﻮﺩه، ﺣﺎﻝ ﺭﺍ ﺑﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺖ،ﻭ ﺁﯾﻨﺪه ﺭﺍ ﻧﺎﻣﺸﺨﺺ‌ﺗﺮ ﺍﺯ آﻧﭽﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻣﯽ‌ﺑﯿﻨﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ
همواره ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭﺍ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺁﻧ‌ﭽﻪ ﺑﻮﺩه،
ﺣﺎﻝ ﺭﺍ ﺑﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺖ،
ﻭ ﺁﯾﻨﺪه ﺭﺍ ﻧﺎﻣﺸﺨﺺ‌ﺗﺮ ﺍﺯ آﻧﭽﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻣﯽ‌ﺑﯿﻨﻨﺪ. ]]>
راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن سبک‌زندگی خودتان را بسازید 2015-06-08T08:09:55+01:00 2015-06-08T08:09:55+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/77 رضا زردادی -دیبا راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن سبک‌زندگی خودتان را بسازید ۱. یادتان باشد که تصمیم با شماست. اول از همه اینکه خیلی مهم است بفهمید انتخاب‌های زیادی دارید. شما تصمیم می‌گیرید و شما اجرا می‌کنید. پس تصمیم بگیرید که زندگی فوق العاده داشته باشید و این واقعیت را قبول کنید که ممکن است این زندگی کمی متفاوت به نظر برسد. هیچ اشکالی ندارد. زندگی شما مال شماست. شما ۱۰۰٪ خاص و به نوع خودتان بااستعداد هستید. حق دارید زندگی‌تان را با کارهایی بگذرانید که دوست دارید و چیزهایی را تجربه کنید که به ش راه‌هایی که می‌توانید از طریق آن سبک‌زندگی خودتان را بسازید

۱. یادتان باشد که تصمیم با شماست.

اول از همه اینکه خیلی مهم است بفهمید انتخاب‌های زیادی دارید. شما تصمیم می‌گیرید و شما اجرا می‌کنید. پس تصمیم بگیرید که زندگی فوق العاده داشته باشید و این واقعیت را قبول کنید که ممکن است این زندگی کمی متفاوت به نظر برسد. هیچ اشکالی ندارد.

زندگی شما مال شماست. شما ۱۰۰٪ خاص و به نوع خودتان بااستعداد هستید. حق دارید زندگی‌تان را با کارهایی بگذرانید که دوست دارید و چیزهایی را تجربه کنید که به شما لذت می‌دهد.

شما نعمت‌ها و استعدادهایی دارید که شاید دیگران از آن بی‌بهره باشند. خیلی از کارها را شاید کسی نتواند مثل شما انجام دهد. شما تنها کسی روی کره‌زمین هستید که می‌توانید از توانایی‌هایتان استفاده کنید! این را همیشه به یاد داشته باشید. این باعث می‌شود همیشه به خاطر داشته باشید که انتخاب‌های زیادی در زندگی دارید.

۲. کمی خودخواه شوید!

وقتی متوجه شدید که انتخاب‌های زیادی پیش رو دارید، قدم بعدی این است که کمی وقت با خودتان بگذرانید تا ببینید دوست دارید این انتخاب‌ها چه شکلی باشند. طرحی درست کنید که نشان دهد دوست دارید زندگی‌تان چه شکلی باشد.

شاید به موسیقی یا سفر علاقه‌مند باشید و بخواهید سبک‌زندگی بسازید که اینها را در بر داشته باشد.

شاید عاشق ماهیگیری باشید و بخواهید سبک‌زندگی‌تان را طوری بسازید که ماهیگیری در آن گنجانده شده باشد. بنشینید، با خودتان خلوت کنید و روحتان را بشکافید تا ببینید دوست دارید واقعاً زندگی‌تان چه شکلی باشد. حتی به این فکر کنید که دوست دارید وقتی از دنیا رفتید، دیگران درموردتان چه بگویند.

دوست دارید مردم همه دستاوردهایتان را تقدیر کرده یا دوست دارید مرگتان به یاد کسانی بماند که درمورد اکتشافات و تجربیات خاص شما، محبتتان و مهربانی‌تان به دیگران حرف می‌زنند؟

۳. به استقبال تغییر بروید و تغییر کنید.

وقتی فهمیدید که دوست دارید زندگی‌تان چه شکلی باشد، وقتش است که آن را عملی کنید. وارد عمل شوید و سعی کنید آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. تغییر ترسناک است اما این ترس باید مثبت و هیجان‌انگیز باشد.

«از همه چیز مهم‌تر این است که زمانبندی واقعاً اعصاب‌خردکن است. کی وقت آن می‌رسد که از کارتان بیرون بیایید؟ مطمئن باشید که چراغ‌سبزهای زندگی‌تان هیچوقت همه با هم روشن نمی‌شوند. جهان هیچوقت علیه شما توطئه نمی‌کند اما هیچوقت هم به میل شما پیش نمی‌رود. شرایط زندگی هیچوقت ایدآل نیست. «یک روز» بیماری است که همه آرزوهایتان را با شما خاک خواهد کرد. اگر برایتان مهم است و می‌خواهید «بالاخره» اینکار را بکنید، شروع کنید چون راه درازی در پیش دارید.» -- تیم فریس، از کتاب ۴ ساعت کار در هفته

اگر لازم است کم‌کم شروع کنید و با ایجاد تغییرات جزئی در زندگی‌تان خودتان را در مسیر تغییر بیندازید. نکته مهم این است که فقط کاری کنید که این تغییرات ایجاد شوند. کم‌کم تغییرات بزرگ و بزرگ‌تری را در زندگی‌تان شروع می‌کنید و درنتیجه این تغییرات شادی و خوشبختی‌تان روز‌به‌روز بیشتر خواهد شد.

به استقبال چیزهایی بروید که از ته قلب دوست دارید و این مسیر هیجان‌انگیز ساختن سبک‌زندگی‌تان را آغاز کنید. یادتان باشد شما خودتان به تنهایی کاپیتان این کشتی خاص هستید!


http://www.mardoman.net


]]>
آشنایی با واقعیات اساسی در ازدواج 2011-01-08T02:52:04+01:00 2011-01-08T02:52:04+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/45 رضا زردادی -دیبا قبل از ازدواج بهتر است این موارد رابه عنوان واقعیات زندگی زناشویی بدانیم ۱) شما نمیتوانید فردی را مجبور کنید تا شما را دوست داشته باشد و هیچ کس توانایی خوشبخت ساختن صد در صد شما را ندارد.   ۲) هر چه میخواهید تلاش کنید، شما هیچگاه قادر نخواهید بود شریک خود را تغییر دهید، هر چند اگر شما خود را تغییر دهید، ممکن است شریک شما نیز تغییر کند.   ۳) اشخاص با اشخاص ازدواج نمیکنند، بلکه آنها با توهمات و خیالپردازیهای خودشان ازدواج میکنند.   ۴) یک ازدواج حقیقی درست از نقطه ای قبل از ازدواج بهتر است این موارد رابه عنوان واقعیات زندگی زناشویی بدانیم

۱) شما نمیتوانید فردی را مجبور کنید تا شما را دوست داشته باشد و هیچ کس توانایی خوشبخت ساختن صد در صد شما را ندارد.

 

۲) هر چه میخواهید تلاش کنید، شما هیچگاه قادر نخواهید بود شریک خود را تغییر دهید، هر چند اگر شما خود را تغییر دهید، ممکن است شریک شما نیز تغییر کند.

 

۳) اشخاص با اشخاص ازدواج نمیکنند، بلکه آنها با توهمات و خیالپردازیهای خودشان ازدواج میکنند.

 

۴) یک ازدواج حقیقی درست از نقطه ای آغاز میگردد که توهمات پایان می یابند. چالش یک ازدواج آن است که کشف کنیم با چه کسی ازدواج کرده ایم.

 

۵) عشق تنها یکی از عللی است که ما شریک خود را بر میگزینیم. (برخی اوقات مهمترین فاکتور نمیباشد)

 

۶) به احتمال زیاد، خصلتها و صفات موجود در شریکتان که دیوانه وار خشم شما را برمی انگیزند، همان صفاتی هستند که در ابتدا شما را مجذوب شریکتان کرده بوده اند.

 

۷) این غیر ممکن است که شما بدون تجربه کردن دوران درد و تنهایی یک رابطه را پشت سر بگذارید.

 

۸) بزرگترین هدیه ای که میتوانید به فرزندانتان اعطا کنید یک ازدواج محبت آمیز میباشد.

 

۹) موفقیت زمانی در یک ازدواج حاصل میگردد که هر کدام از ما به این واقعیت پی ببریم که نیازهای شریکمان حداقل به اهمیت نیازهای خودمان میباشد.

 

۱۰) ازدواج بهترین فرصت برای رشد و بالندگی، غلبه بر حس خودخواهی و آموزش عشق ورزی میباشد.

منبع:سلامت نیوز
منبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
چگونه رابطه جنسی صمیمانه ای داشته باشیم؟ 2011-01-08T02:51:26+01:00 2011-01-08T02:51:26+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/46 رضا زردادی -دیبا همه می دانند كه رابطه جنسی حیاتی ترین جزء همه ی ازدواج هاست. پس اگر یكی یا هر دوی زوجین علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه می شود؟ تحقیقات نشان داده است كه درصد انبوهی از چننین ازدواج هایی با شكست مواجه می شود. (بعد از مسایل مالی، مسایل جنسی دومین دلیل برای طلاق شناخته شده است)   چگونه میتوان کانون سرد خانواده را که به علت مشکلات جنسی بوجود آمده، مجدداً گرم کنید؟چگونه میتوان آقایان را به اوج لذت جنسی رساند؟   نقاط تحریک پذیر آقایان کجاست؟چگونه باید با شوهر تان برخورد ر همه می دانند كه رابطه جنسی حیاتی ترین جزء همه ی ازدواج هاست. پس اگر یكی یا هر دوی زوجین علاقه و رغبت خود را از دست دادند چه می شود؟ تحقیقات نشان داده است كه درصد انبوهی از چننین ازدواج هایی با شكست مواجه می شود. (بعد از مسایل مالی، مسایل جنسی دومین دلیل برای طلاق شناخته شده است)

 

چگونه میتوان کانون سرد خانواده را که به علت مشکلات جنسی بوجود آمده، مجدداً گرم کنید؟چگونه میتوان آقایان را به اوج لذت جنسی رساند؟

 

نقاط تحریک پذیر آقایان کجاست؟چگونه باید با شوهر تان برخورد رفتاری موثر جنسی داشته باشید؟

 

هدف از ثبت و درج این مطلب ایجاد روابط صمیمانه با زوج و استحکام روابط زن و شوهر و کانون خانواده است.

 

به گزارش سلامت نیوز رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در ازدواج دارد، ولی با اینحال زوج های زیادی بدون توجه عمیق به آن زندگی میكنند. در این بحث از دیدگاه مرد و زن نحوه صحیح رابطه جنسی را بررسی می کنیم .

 

ناامید نشوید. راه های زیادی برای جلوگیری از آن وجود دارد. در اینجا سه راه برای جان بخشیدن دوباره به زندگی جنسی برای شما فراهم آمده است. پس اگر می خواهید کانون خانواده تان ، مراحل زیر را دنبال كنید.

 


به خودتان متكی باشید

 

فرقی نمی كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان كند؛ تحریكات و شور جنسی او به هیچ وجه شبیه به شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است اگر انتظار داشته باشید هر زمان شما تحریك شدید در اختیارتان باشد. باید یاد بگیرید كه چطور گهگاه نیازهایتان را كنترل كنید. احتمالاً تصور خواهید كرد كه عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد.

 

البته باید كه زوج ها تا آنجا كه می توانند در زندگی جنسی خود با همسرشان انرژی لازم را صرف کنند، اما بااینحال باز هم ممكن است زمان هایی وجود داشته باشد كه شما آمادگی رابطه ی جنسی را داشته باشید در حالیكه همسرتان ندارد. این مسئله ای كاملاً نرمال و طبیعی است و باید آن را بپذیرید. هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و نیازهایتان باید بیشتر شود، تلاش شما نیز در درك این تفاوت ها باید افزایش یابد. قسمتی از این درك و پذیرفتن با اتكای گاه و بیگاه شما به خودتان برای ارضای میل جنسیتان نشان داده می شود. اگر اطمینان داشته باشید كه همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه می كند، انجام اینكار با راحتی بیشتری صورت خواهد گرفت.

 

 

تنوع، مزه ی زندگی است

 

احتمالاً زندگی جنسی شما دچار یكنواختی شده است. حتی مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر رابطه جنسی برایش تكرار مكررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر این مورد را در رابطه جنسی خودتان با همسرتان هم مشاهده می كنید، پس وقتش رسیده كه كمی تنوع وارد این رابطه كنید. برای جلوگیری از یكنواختی جنسی، باید كمی خلاق باشید.

 

* مكانی جدید انتخاب كنید : همیشه یک گوشه خاص برای معاشقه جنسی خود انتخاب نکنید.

 

* لباس زیر های مناسب و جدید بخرید.

 

* عطر خوشبو استفاده کنید.

 

* حتما مسائل بهداشتی و نظافتی را رعایت کنید : آرایش و زدودن موهای زائد بسیار مهم است و نشانه اهمیت دادن به شریک زندگی خود می باشد .

 

* معمول است که مرد در رابطه جنسی پیش قدم می شود . بد نیست برای تنوع زن نیز گاهی پیش قدم شود .

 

*رفتار تحریک آمیز داشته باشید : عشوه و ناز زنانه جنسی قبل از نزدیکی سبب تحریک شدید مرد می شود.

 

* با آرامش و مهربانی با او رفتار کنید : خشن و عجول نباشید . سعی کنید با کلام ، نگاه ، حرکات و رفتار خود به ارامی همسر را تحریک کنید . بگذارید او نشانه های عشق و محبت را در شما ببیند و به ارامی به او نزدیک شوید .

 

* بوسه قدیمی ترین نقطه شناخته شده برای تحریک است که شامل بوسیدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و یا هر قسمتی از بدن همسر باشد که پیدا کردن نقطه های حساس تر مدتی طول می کشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسی مرد و زن نقاط مربوطه شناخته می شود.

 

* گفتار های عاشقانه : تحریک فقط به نوع فیزیکی محدود نمی شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود صحبت های عاشقانه که هنگام رسیدن زن و شوهر به هم رد و بدل می شود بسیار پر اهمیت است .

 

* لمس و نوازش با حوصله : سطح داخلی ران ( مرد و زن ) و لب های فرج ( زن ) ، بیضه و نواحی اطراف آن (مرد) ، گرفتن و فشردن کمر ( زن و مرد ) ، کلیتوریس زن که تحریک و نوازش آن حکم آلت مرد را دارد.

 

* همانند گنجشک آمیزش نکنید و همسر خود را با آرامش آماده و راضی سازید . سعی کنید در اولین مرحله همسر خور را در شرایط نعوظ کامل قرار دهید .در مردها با تحریک آلت تناسلی و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم می شود ( بلند شدن و سفتی آلت تناسلی در مرد را نعوظ مرد گویند ) . در خانمها نعوظ یعنی تحریک و سفتی کلیتوریس و نوک پستان .

 

* فراهم کردن تحریک لازم در همسر : مرد با فکر و یا در نظر آوردن نقاط شهوت انگیز و یا عوامل روانی نعوظ به او دست داده و اغلب در این حالت تحریک شده به حساب می آید آنچه بر زن لازم است تحریک موضعی نیست بلکه تحریک موقعی است و آن زمانی است که مرد در حالیکه دخول انجام می دهد نعوظ وی کاهش می یابد و دخالت زن با تحریک مرد در حالی که عضلات مهبل را بر روی آلت مرد فشار داده رانها را بهم نزدیک می کند و امکانا با دست مالیدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وی ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضی می سازد.

 

* مرد باید در آغاز رابطه جنسی ذهن و فعالیت خود را متوجه تحریك و آماده كردن زن نماید. و البته زن نیز باید به آماده سازی مردش در این مرحله توجه داشته باشد.

 

* مرد هر چه بیشتر بتواند با مهارت زن را تحریك كند زن در ادامه هر كاری مرد طالب باشد انجام می‌دهد. این مسئله برای خانم ها نیز صادق است .

 

*زمان دخول بهترین زمان برای سخنان محبت‌آمیز است. در این لحظه از همسر خود قدردانی کنید و او را بهترین بنامید که این خود سبب افزایش روابط زناشویی و استحکام زندگی می شود.

 

*به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می شود و می خواهید با این عمل عشق و محبت خود را بیشتر به او ثابت کنید و هدف فقط ارضاء جنسی-جسمی نیست بلکه روح معنوی شما نیز با این عمل ارضاء می شود .

 

*بهتر است با همسر خود از قبل هماهنگ كنید كه اسپرم کجا ریخته شود چرا که این مطلب سبب آرامش خاطر بیشتر طرفین و تحریک بیشتر می شود.

 

* شوهر نباید زمانی كه مطمئن نشده كه زن به اوج لذت و ارضا شدن نزدیك شده از ارضاء خود جلوگیری كند. دیدن ارگاسم و ارضاء زن برای مرد بسیار ارزشمند و تحریک کننده است . سعی کنید اول زن به اوج لذت برسد و مرد با کمی فداکاری و خویشتن داری بعد از زن ارضاء شود . وقتی اول زن ارضاء شود تمایل جنسی مرد بیشتر میشود و می تواند براحتی خود را به اوج لذت برساند ولی وقتی مرد اول ارضاء شود زن او را ناتوان جسمی می بیند و تصور بر آن دارد که مردش به او در این لحظه توجه کمتری دارد و این مسئله می تواند باعث تاخیر و حتی عدم ارضاء زن شود . به محض شروع ارضا از طرف زن، مرد نیز می‌تواند خود را ارضا كند. بهترین شیوه ارضا‌شدن، همزمانی آن بین طرفین است.

 

* توجه به این نکته مهم است که معمولاً مردها پس از ارضاشدن یا می‌خوابند، یا پشت به زن می‌كنند. در صورتی كه كاری كه باید انجام دهند این است كه شروع به بغل كردن و نوازش زن كنند. و به او آرامش دهند تا استراحت كند.

 

* شایسته است كه زن شربتی گوارا تهیه نموده و بعد از پایان ، برای همسر خود بیاورد.

 

*در آخر بعد از انجام رابطه جنسی بهتر است از همسر خود تشکر كنید.

 

و...هزاران كار دیگر هست كه می توانید برای از بین بردن یكنواختی موجود در رابطه تان انجام دهید.

 

اگر همه چیز عمل نكرد، صادق ومهربان و قاطع باشید.

 

زوج های زیادی بوده اند كه بی علاقگی و نارضایتی یكی از زوجین از رابطه جنسی باعث جدایی آنها شده است. البته شما هم ممكن است به فكر اینكار بیفتید. اما بدانید طلاق یا برقراری رابطه ی جنسی با افرادی غیر از همسر تان (خیانت به همسر) ، راه حل های مناسبی نیستند. درست است كه عشقبازی با غیر می تواند مشكلتان را حل كند، اما بدانید كه در طولانی مدت مشكلات بیشتری نیز برایتان ایجاد می كند و باعث خراب تر شدن ازدواج تان هم می شود. حتی اگر ازدواجتان هم سالم باقی بماند، درد و رنجی كه همسرتان از عشقبازی شما با كس دیگری متحمل می شود، بی اندازه است.

 

طلاق هم راه حل خوبی به شمار نمی رود. اگر به جای پیدا كردن راه حل و برطرف كردن مشكل، از آن فرار كنید(پاک صورت مسئله)، ممکن است زوج دیگری پیدا كنید كه او نیز از نظر جنسی با شما ناهماهنگ و ناسازگار باشد، و بهتر است از خود بپرسید این كار را تا كجا ادامه خواهید داد؟

 

قبل از اینكه بار و بندیلتان را جمع كنید و همسرتان را ترك كنید، ببینید آیا همسر تان از این جریان خبر دارد؟ اطلاع دارد كه شما از رابطه ی جنسیتان با او ناراضی هستید؟

 

كار ار به دعوا نكشانید. تقصیرها را به گردن او نیندازید، انتقاد نكنید، فقط خیلی آرام به او در مورد مشکلات تان صحبت کنید بگویید كه به خاطر اختلافاتی كه در روحیات جنسی شما وجود دارد، می خواهید كاری کنید که به بهبود رابطه تان منتهی میشود و برای این کار همکاری بیشتر او کمک میکند و باید برای بهتر شدن ارتباطشان هردو فعالانه رفتار نمایند و برای این امر باید حتی با کنار گذاشتن خجالت و تعصبات به متخصصین مربوطه مراجعه نمایند.

 

افكار خود را با او در میان بگذارید. این را به صورت یك تهدید مطرح نكنید. فقط میزان امیدواری خود را با او در میان بگذارید. به او فرصتی دوباره برای اصلاح و سازگار شدن بدهید، و منتظر نتیجه ی آن شوید. دکتر محمد والی پور - روانشناس

منبع :سلامت نیوزمنبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
خطاهای دخترانه در ازدواج 2011-01-08T02:48:46+01:00 2011-01-08T02:48:46+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/47 رضا زردادی -دیبا Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames. خطاهای دخترانه در ازدواج     ۱۲مورد وجود دارد که دختر خانم‌ها ر
خطاهای دخترانه در ازدواج

 

خطاهای دخترانه در ازدواج

 

۱۲مورد وجود دارد که دختر خانم‌ها را در همان شروع انتخاب و تصمیم‌گیری برای ازدواج به اشتباه می‌اندازد. به عبارت دیگر، باید برای انتخاب همسر مناسب از این ۱۲ خطا دوری کنید:

 

- تهیه یک فهرست بلند بالا از خصوصیات همسر مورد نظر با تمام جزئیات و ریزه‌ کاری‌ها اشتباه است. درست است که باید فردی را انتخاب کنید که خصوصیات او به نظرات شما شبیه‌تر باشد اما اگر زیاده از حد محافظه‌کارانه عمل کنید و تمام زیر و بم او را مورد قضاوت قرار دهید، بالاخره مواردی پیش می‌آید که با فهرست شما همخوانی ندارد و همین موضوع باعث می‌شود به دلیل مسائل جزئی، فرد مورد نظر را قبول نکنید.

 

- اگر تا یک سنی ازدواج نکرده‌اید و حالا فکر می‌کنید دیر شده و دیگران شما را زیر ذره‌بین قرار داده‌اند و بعد فقط به همین دلیل، فورا به یک خواستگار بله می‌گویید، اشتباه می‌کنید.

 

- مقایسه همیشه کار را خراب می‌کند. اگر دائم خواستگارها را با هم یا با سایر افرادی که اطرافتان هستند و مورد تایید شما قرار گرفته‌اند، مقایسه ‌کنید، مطمئنا نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید.

 

- اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که دو دستی به غم و غصه یا گذشته چسبیده‌اید، اشتباه می‌کنید. اگر به هر دلیل موقعیت‌هایی را در گذشته از دست داده‌اید، دیگر به آن فکر نکنید. پویا باشید و خودتان را برای آینده آماده کنید.

 

اگر به هر دلیل موقعیت‌هایی را در گذشته از دست داده‌اید، دیگر به آن فکر نکنید پویا باشید و خودتان را برای آینده آماده کنید

 

- بعضی‌ها به خودشان اجازه نمی‌دهند کسی را دوست داشته باشند و این مساله برایشان مشکل ایجاد می‌کند. مثلا ممکن است فردی از بسیاری جهات مورد تایید شما و دوست داشتنی باشد اما به دلیل حرف و حدیث‌ بی‌منطق و دور از عقل دیگران، مورد تایید خیلی‌ها قرار نگیرد. در این شرایط اگر فرصت دوست داشتن و بله گفتن را از خودتان بگیرید، خطای بزرگی مرتکب شده‌اید.

 

- گاهی بعضی دختر خانم‌ها اعتماد به نفس پایینی دارند و فکر می‌کنند پر از اشکال هستند و مورد تایید دیگران قرار نمی‌گیرند، در حالی که اگر به نکات مثبت خودشان توجه کنند، از خیلی‌ها بهتر به نظر می‌رسند.

 

- در مواردی، دختر خانم‌ها انتظار دارند فورا عشق و علاقه شدید و رویایی بین آنها و همسر آینده‌شان به وجود بیاید و به عبارتی طرف مقابل فورا یک دل نه صد دل عاشقشان بشود. وقتی چنین توقعی دارند و زلزله مورد نظر آنها اتفاق نمی‌افتد، فورا دلسرد شده، عقب می‌کشند. اگر انتظار دارید در همان برخورد اول یک رابطه شدید عاشقانه به وجود بیاید؛ جلوی این ازدواج، یک پرچم قرمز بزرگ نگه داشته‌اید. با این کار واقع‌بینی را کنار گذاشته‌اید، در حالی که دنیای ما کاملا واقعی است.

 

- مرد ایده‌آل زندگی شما با مردهای به اصطلاح ایده‌آل فیلم‌ها کاملا فرق می‌کند. به عبارتی منتظر چنین موجوداتی نباشید، چون فقط به فیلم‌ها تعلق دارند.

 

- گاهی دخترها سراغ فردی می‌روند که هیچ شباهتی به آنها ندارد و فقط به یک دلیل خاص مورد تایید آنهاست. یادتان باشد تنها با یک خصوصیت نمی‌توان زندگی کرد.

 

- تمرکز روی نکات منفی خطای بزرگی است. یادتان باشد اگر به هر دلیلی درباره مردها احساسات منفی در شما ‌وجود داشته، آنها را کنار بگذارید و با دیدگاه مثبت، انتخابی مناسب داشته باشید.

 

- بعضی دختر خانم‌ها که تحصیل و شغل مناسبی دارند، فکر می‌کنند به دلیل رفع نیاز مالی می‌توانند از موضع بالا صحبت کنند و به کمک یک مرد احتیاج ندارند. این دختر خانم‌ها با این طرز تفکر سد بزرگی مقابل خودشان ایجاد می‌کنند و نمی‌توانند درست انتخاب کنند، چون مدام دیگران را از خود می‌رنجانند.

 

- ایثار و فداکاری بیش از حد، به دیگران بیش از خود فکر کردن و نیاز دیگران را به خود مقدم دانستن اشتباه بزرگی است که بعضی دخترها مرتکب می‌شوند. اگر به هر دلیل بار مسئولیتی به دوش شماست قبول؛ اما باید اول به خودتان، نیازهایتان و آینده شخصی‌تان فکر کنید و موقعیت‌ها را از دست ندهید.

منبع: سایت علمی دانشجویان ایرانیمنبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
داروهاى گیاهى 2011-01-08T02:04:15+01:00 2011-01-08T02:04:15+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/48 رضا زردادی -دیبا    ◊ آلتادین - ALTHADIN   ◊ آلتیب - ALTIB   ◊ آنتئوم - ANETHUM   ◊ آنتی ـ دیابتیک - ANTI - DIABETIC   ◊ آنتی ـ میگرن - ANTI - MIGRAINE   ◊ اکالیپتوس اینهالرس - EUCALYPTUS INHALERS   ◊ انوکسولون - ENOXOLONE   ◊ اولئو ـ کرات - OLEA -CRAT   ◊ بابونه - BABOONEH   ◊ بران - BRAN   ◊ پرسیکا - PERSICA   ◊ پروستاتان - PROSTATAN   ◊ پسیلیوم - PSYLLIUM   ◊ تیمیان - THY    ◊ آلتادین - ALTHADIN
   ◊ آلتیب - ALTIB
   ◊ آنتئوم - ANETHUM
   ◊ آنتی ـ دیابتیک - ANTI - DIABETIC
   ◊ آنتی ـ میگرن - ANTI - MIGRAINE
   ◊ اکالیپتوس اینهالرس - EUCALYPTUS INHALERS
   ◊ انوکسولون - ENOXOLONE
   ◊ اولئو ـ کرات - OLEA -CRAT
   ◊ بابونه - BABOONEH
   ◊ بران - BRAN
   ◊ پرسیکا - PERSICA
   ◊ پروستاتان - PROSTATAN
   ◊ پسیلیوم - PSYLLIUM
   ◊ تیمیان - THYMIAN
   ◊ دیورتیک - DIURETIC
   ◊ راسین ? RAISIN
   ◊ سنا - SENNA PRODUCTS
   ◊ شیرافزا - SHIRAFZA
   ◊ کارمیناتیوز - CARMINATIVES
   ◊ کالندولا - CALENDULA
   ◊ کامیل - KAMIL
   ◊ کراتئاگوس - CRATAEGUS
   ◊ گارلیک - GARLIC PRODUCTS
   ◊ لاکزاریسین - LAXARICIN
   ◊ لیکئوریک - LIQUORIC PRODUCTS
   ◊ لیکوئید منتول - LIQUID MENTHOL
   ◊ ماسومینت و منتازین - MASUMINT & MENTHAZIN
   ◊ محصولات والرین - VALERIAN PRODUCTS
   ◊ منتا - MENTHA
   ◊ میرتوپلکس ? MYRTOPLEX
   ◊ مینتاژل - MINTAGEL
   ◊ هایپیران - HYPIRAN

منبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
فهرست بیماری‌ها 2011-01-08T01:57:49+01:00 2011-01-08T01:57:49+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/49 رضا زردادی -دیبا    ◊ آب‌ سیاه‌ چشم‌، نوع‌ زاویه‌ بسته‌ اولیه‌ ـ glaucoma primary close angle   ◊ آب‌ سیاه‌ چشم‌، نوع‌ مزمن‌ زاویه‌ باز ـ glaucoma chronic open angle   ◊ آب‌ مروارید ـ cataract   ◊ آبسه‌ آنوركتال‌ ـ anorectal abscess   ◊ آبسه‌ پستان‌ ـ breast abscess   ◊ آبسه‌ ریه‌ ـ lung abscess   ◊ آبسه‌ مغزی‌ یا اپی‌دورال‌ ـ brain or epidural abscess   ◊ آبله‌ مرغان‌ ـ chickenpox   ◊ آپاندیسیت ـ appendicitis ‌      ◊ آب‌ سیاه‌ چشم‌، نوع‌ زاویه‌ بسته‌ اولیه‌ ـ glaucoma primary close angle
   ◊ آب‌ سیاه‌ چشم‌، نوع‌ مزمن‌ زاویه‌ باز ـ glaucoma chronic open angle
   ◊ آب‌ مروارید ـ cataract
   ◊ آبسه‌ آنوركتال‌ ـ anorectal abscess
   ◊ آبسه‌ پستان‌ ـ breast abscess
   ◊ آبسه‌ ریه‌ ـ lung abscess
   ◊ آبسه‌ مغزی‌ یا اپی‌دورال‌ ـ brain or epidural abscess
   ◊ آبله‌ مرغان‌ ـ chickenpox
   ◊ آپاندیسیت ـ appendicitis ‌
   ◊ آترواسكلروز (تصلب‌ شرایین‌) ـ atherosclerosis
   ◊ آتلكتازی‌ ـ atelectasis
   ◊ آرتریت‌ روماتویید كودكان‌ ـ arthritis juvenile rheumatoid
   ◊ آرتریت‌ عفونی‌ (چركی‌) ـ arthritis infectious
   ◊ آرتریت‌ مرتبط‌ با پسوریازیس‌ ـ psoriatic arthritis
   ◊ آرتیت‌ روماتوئید ـ arthritis rheumatoid
   ◊ آرنج‌ تنیس‌بازان ـ tennis elbow ‌
   ◊ آزبستوز ـ asbestosis
   ◊ آسم‌ ـ asthma
   ◊ آسیب‌ به‌ گوش‌ میانی‌ در اثر تغییرات‌ فشاری‌ ـ barotitis media
   ◊ آفت دهان ـ canker sores
   ◊ آفتاب‌زدگی‌ (حساسیت‌ به‌ نور آفتاب‌) ـ sun poisoning
   ◊ آفتاب‌سوختگی‌ ـ sunburn
   ◊ آكنه‌ (جوشهای‌ غرور) ـ acne
   ◊ آكنه‌ روزاسه‌ ـ acne rosacea
   ◊ آلرژی‌ غذائی‌ ـ allergy food
   ◊ آمبولی‌ ریه‌ ـ pulmonary embolism
   ◊ آمپیم‌ ـ empyema
   ◊ آمفیزم‌ ـ emphysema
   ◊ آمنوره‌ (قطع‌ قاعدگی‌) ثانویه‌ ـ amenorrhea secondary
   ◊ آمنوره‌ اولیه‌ ـ amenorrhea primary
   ◊ آمیبیاز (اسهال‌ خونی‌ آمیبی‌) ـ amebiasis
   ◊ آمیوتروفیك‌ لاترال‌ اسكلروز ـ amyotrophic lateral sclerosis
   ◊ آنافیلاكسی‌ (شوك‌ آلرژیك‌) ـ anaphylaxis
   ◊ آندوكاردیت‌ ـ endocarditis
   ◊ آندومتریوز ـ endometriosis
   ◊ آنرژین‌ صدری‌ ـ angina pectoris
   ◊ آنسفالیت‌ ویروسی‌ ـ encephalitis viral
   ◊ آنفلوانزا ـ influenza
   ◊ آنوریسم‌ ـ aneurysm
   ◊ اپیدیدیمیت‌ ـ epididymitis
   ◊ اپی‌گلوتیت‌ ـ epiglottitis
   ◊ اتواسكلروز ـ otosclerosis
   ◊ اختلال‌ تنش‌زای‌ پس‌ از حادثه‌ ـ post traumatic stress disorder
   ◊ اختلال‌ خلقی‌ فصلی‌ ـ seasonal affective disorder
   ◊ اختلال‌ دوقطبی‌ ـ bipolar disorder
   ◊ اختلال‌ رشد بچه‌ ـ failure to thrive
   ◊ اختلال‌ كم‌ توجهی‌ ـ بیش‌ فعالی‌ ـ attention deficit hyperactivity disorder
   ◊ اختلال‌ هراس‌ ـ panic disorder
   ◊ اختلالات‌ آب‌ و الكترولیت‌ ـ fluid and electrolyte disorders
   ◊ اختلالات‌ سازگاری‌ ـ adjustment disorders
   ◊ اختلالات‌ شخصیت‌ ـ personality disorders
   ◊ ادم‌ ریه‌ ـ pulmonary edema
   ◊ اریتم‌ گرهی‌ ـ erythema nodosum
   ◊ اریتم‌ مولتی‌فرم‌ ـ erythema multiforme
   ◊ اسپوروتریكوز ـ sporotrichosis
   ◊ اسپوندیلوز گردن‌ ـ cervical spondylosis
   ◊ اسپوندیلیت‌ آنكیلوزان‌(بیماری ماری ـ استرامپل؛AS) ـ spondylitis ankylosing
   ◊ استئوآرتریت‌ ـ osteoarthritis
   ◊ استئومیلیت‌ ـ osteomyelitis
   ◊ استرس‌ ـ stress
   ◊ استفراغ‌ شدید حاملگی‌ ـ hyperemesis gravidarum
   ◊ استوماتیت‌ ـ stomatitis
   ◊ اسكلرودرمی‌ ـ scleroderma
   ◊ اسكلروز متعدد (اِم‌. اِس‌) ـ multiple sclerosis
   ◊ اسكولیوز ـ scoliosis
   ◊ اسكیزوفرنی‌ ـ schizophrenic disorders
   ◊ اسهال‌ حاد ـ diarrhea acute
   ◊ اسهال‌ خونی‌ باكتریایی‌ (شیگلوز) ـ dysentery bacillary
   ◊ اسهال‌ مزمن‌ غیراختصاصی‌ دوران‌ كودكی‌ ـ diarrhea chronic non specific of childhood
   ◊ اضطراب‌ ـ anxiety
   ◊ افسردگی‌ ـ depression
   ◊ افسردگی‌ پس‌ از زایمان‌ ـ postpartum depression
   ◊ افسردگی‌ خفیف‌ (دیس‌تایمی)‌ ـ dysthymia
   ◊ اكتروپیون‌ ـ ectropion
   ◊ اگزما ـ eczema
   ◊ التهاب‌ تیرویید (تیروییدیت‌) ـ thyroiditis
   ◊ التهاب‌ زبان‌ (گلوسیت‌) ـ tongue inflammation
   ◊ التهاب‌ عنبیه‌ ـ iritis
   ◊ التهاب‌ قرنیه‌ (كراتیت‌) ـ keratitis
   ◊ التهاب‌ ملتحمه‌ ـ conjunctivitis
   ◊ الكلیسم‌ ـ alcoholism
   ◊ انتروپیون‌ ـ entropion
   ◊ انتروكولیت‌ با غشای‌ كاذب‌ ـ pseudomembranous enterocolitis
   ◊ انحراف‌ تیغه‌ بینی‌ ـ nasal septum deviated
   ◊ انحراف‌ چشم‌ ـ strabismus
   ◊ انعقاد داخل‌ عروق‌ منتشر ـ disseminated intravascular coagulation
   ◊ اورتریت‌ ـ urethritis
   ◊ اوریون‌ ـ mumps
   ◊ ایدز ـ HIV and aids
   ◊ ایست‌ قلبی‌ ـ cardiac arrest
   ◊ بالانیت‌ ـ balanitis
   ◊ بثورات‌ ناشی‌ از بستن‌ پوشك‌ ـ diaper rash
   ◊ برجس‌ (ویتیلیگو) ـ vitiligo
   ◊ برفك‌ (كاندیدیاز دهانی‌) ـ thrush
   ◊ برونشكتازی‌ ـ bronchiectasis
   ◊ برونشیت‌ حاد ـ bronchitis acute
   ◊ برونشیت‌ مزمن‌ ـ bronchitis chronic
   ◊ برونشیولیت‌ ـ bronchiolitis
   ◊ بسته‌ شدن‌ مجرای‌ گوش‌ توسط‌ موم‌ گوش‌ ـ earwax blockage
   ◊ بلاستومیكوز ـ blastomycosis
   ◊ بلفاریت‌ ـ blepharitis
   ◊ بلوك‌ قلبی‌ ـ heart block
   ◊ بواسیر ـ hemorrhoids
   ◊ بوتولیسم ـ botulism‌
   ◊ بورسیت‌ ـ bursitis
   ◊ بولیمی‌ ـ bulimia
   ◊ بونیون‌ ـ bunion
   ◊ به‌ هم‌ خوردن‌ تعادل‌ كلسیم‌ خون‌ ـ calcium imbalance
   ◊ بی‌اختیاری‌ اجابت‌ مزاج‌ در كودكان‌ ـ encopresis
   ◊ بی‌اختیاری‌ ادرار ـ incontinence functional
   ◊ بی‌اختیاری‌ ادرار استرسی‌ ـ Incontinence stress
   ◊ بی‌اختیاری‌ ادرار فوریتی‌ ـ incontinence urge
   ◊ بی‌اشتهایی‌ عصبی‌ ـ anorexia nervosa
   ◊ بی‌خوابی‌ ـ insomnia
   ◊ بیرون‌زدگی‌ رحم‌ ـ uterine prolapse
   ◊ بیماری‌ آدیسون‌ ـ addison's disease
   ◊ بیماری‌ آلزایمر ـ alzheimer's disease
   ◊ بیماری‌ اسگود ـ شلاتر ـ osgood schlatter disease
   ◊ بیماری‌ انسداد ریوی‌ مزمن‌ ـ chronic obstructive pulmonary disease
   ◊ بیماری‌ برگر ـ buerger's disease
   ◊ بیماری‌ پاركینسون‌ ـ parkinson's disease
   ◊ بیماری‌ پاژه‌ استخوان‌ ـ paget's disease of bone
   ◊ بیماری‌ تای‌ ساكس‌ ـ tay sachs disease
   ◊ بیماری‌ حركت‌ ـ motion sickness
   ◊ بیماری‌ دریچه‌ای‌ قلب‌ ـ heart valve disease
   ◊ بیماری دست، پا و دهان ـ hand foot and mouth disease
   ◊ بیماری‌ دیورتیكولی‌ ـ diverticular disease
   ◊ بیماری‌ سرخرگ‌های‌ قلب‌ ـ coronary artery disease
   ◊ بیماری‌ سلیاك‌ ـ celiac disease
   ◊ بیماری‌ فیبروكیستیك‌ پستان‌ ـ fibrocystic breast disease
   ◊ بیماری‌ قلب‌ ناشی‌ از مشكل‌ ریه‌ ـ cor pulmonale
   ◊ بیماری‌ كرون‌ ـ crohn's disease
   ◊ بیماری‌ لِگ‌ ـ كالو ـ پرتس‌ ـ legg calve perthes disease
   ◊ بیماری‌ لایم‌ ـ lyme disease
   ◊ بیماری‌ مِنِیر ـ menier's disease
   ◊ بیماری‌ ناشی‌ از تابش‌ اشعه‌ ـ radiation sickness
   ◊ بیماری‌ ناشی‌ از كاهش‌ ناگهانی‌ فشار ـ decompression sickness
   ◊ بیماری‌ هوچكین‌ ـ hodgkins disease
   ◊ بیماری‌های‌ نقص‌ ایمنی‌ ـ immunodeficiency diseases
   ◊ پارگی‌ پرده‌ گوش‌ ـ eardrum ruptured
   ◊ پارگی‌ و بیرون‌زدگی‌ دیسك‌ بین‌ مهره‌ای‌ ـ disk ruptured
   ◊ پارونیشیا ـ paronychia
   ◊ پانكراتیت‌ ـ pancreatitis
   ◊ پای‌ دیابتی‌ و مشكلات‌ پوستی‌ ـ diabetes feet and skin problems
   ◊ پای‌ ورزشكاران‌ ـ athlete's foot
   ◊ پدیده‌ و بیماری‌ رینود ـ raynaud's disease and phenomenon
   ◊ پركاری‌ پاراتیرویید ـ hyperparathyroidism
   ◊ پركاری‌ تیرویید ـ hyperthyroidism
   ◊ پروكتیت‌ ـ proctitis
   ◊ پرولاپس‌ دریچه‌ میترال‌ ـ mitral valve prolapse
   ◊ پره‌اكلامپسی‌ و اكلامپسی‌ ـ preeclampsia and eclampsia
   ◊ پریتونیت‌ ـ peritonitis
   ◊ پریكاردیت‌ حاد ـ pericarditis acute
   ◊ پریودنتیت‌ (التهاب‌ لثه)‌ ـ periodontitis
   ◊ پسوریازیس‌ ـ psoriasis
   ◊ پسیتاكوز ـ psittacosis
   ◊ پلورزی‌ (پلوریت‌؛ پلورو دینی)‌ ـ pleurisy
   ◊ پلی‌ آرتریت‌ گرهی‌ ـ polyarteritis nodosa
   ◊ پلی‌ سیتمی‌ ـ polycythemia
   ◊ پلی‌میالژی‌ روماتیكا یا آرتریت‌ گیجگاهی‌ ـ polymyalgia rheumatica or temporal arteritis
   ◊ پلی‌میوزیت‌ و درماتومیوزیت‌ ـ polymyositis and dermatomyositis
   ◊ پنوموتوراكس‌ ـ pneumothorax
   ◊ پنوموكونیوز ـ pneumoconiosis
   ◊ پنومونی‌ باكتریایی‌ ـ pneumonia bacterial
   ◊ پنومونی‌ پنوموسیستیس‌ كارینی‌ ـ pneumonia pneumocystis carinii
   ◊ پنومونی‌ مایكوپلاسمایی‌ ـ pneumonia mycoplasmal
   ◊ پنومونی‌ ویروسی‌ ـ pneumonia viral
   ◊ پورپورای‌ آلرژیك‌ ـ purpura allergic
   ◊ پورفیری‌ ـ porphyria
   ◊ پوكی‌ استخوان‌ ـ osteoporosis
   ◊ پولیپ‌ بینی‌ ـ nasal polyps
   ◊ پولیپ‌ روده‌ بزرگ‌ ـ large intestine polyp
   ◊ پولیپ‌ گردن‌ رحم‌ ـ cervical polyps
   ◊ پیتریازیس‌ آلبا ـ pityriasis alba
   ◊ پیتریازیس‌ روزه‌آ ـ pityriasis rosea
   ◊ پیچ‌خوردگی‌ بیضه‌ ـ testicle torsion
   ◊ پیچ‌خوردگی‌ و كشیدگی‌ ـ sprains and strains
   ◊ پیكا ـ pica
   ◊ تاندونیت‌ و تنوسینوویت‌ ـ tendinitis and tenosynovitis
   ◊ تب‌ با منشأ نامشخص‌ ـ fever of unknown origin
   ◊ تب‌ دره‌ (كوكسیدیومایكوز) ـ valley fever
   ◊ تب‌ روماتیسمی‌ ـ rheumatic fever
   ◊ تب‌ مالت‌ ـ brucellosis
   ◊ تب یونچه (رینیت آلرژیك) ـ hayfever
   ◊ تب‌خال‌ ـ cold sore
   ◊ تب‌خال‌ ناحیه‌ تناسلی‌ ـ herpes genital
   ◊ ترس‌ مرضی‌ ـ phobias
   ◊ ترومبوز آمبولی‌ شریانی‌ ـ thrombosis and embolus arterial
   ◊ ترومبوز ورید عمقی‌ ـ thrombosis deep vein
   ◊ ترومبوسیتوپنی‌ ـ thrombocytopenia
   ◊ ترومبوفلبیت‌ ـ thrombophlebitis superficial
   ◊ تریشینوز ـ trichinosis
   ◊ تشنج‌ ناشی‌ از تب‌ ـ convulsion febrile
   ◊ تعریق‌ بیش‌ از اندازه‌ ـ hyperhidrosis
   ◊ تغییر بافت‌ پوششی‌ گردن‌ رحم‌ ـ cervical erosion
   ◊ تند شدن‌ غیرطبیعی‌ ضربان‌ قلب‌(تندضربانی) ـ heartbeat rapid
   ◊ تنفس‌ سریع‌ (در اثر اضطراب‌ زیاد) ـ hyperventilation
   ◊ تنگی‌ مادرزادی‌ پیلور ـ pyloric stenosis congenital
   ◊ تنگی‌ مری‌ یا ازوفاژیت‌ خورنده‌ ـ esophageal stricture or corrosive esophagitis
   ◊ تنگی‌ هیپرتروفیك‌ زیر آئورت‌ با علت‌ ناشناخته‌ ـ idiopathic hypertrophic subaortic stenosis
   ◊ تورتیكولی‌ (كجی‌ گردن‌) ـ torticollis
   ◊ توكسوپلاسموز ـ toxoplasmosis
   ◊ تومور طناب‌ نخاعی‌ ـ spinal cord tumor
   ◊ تومور مثانه‌ ـ bladder tumor
   ◊ تومور مغزی‌ ـ brain tumor
   ◊ تومور ویلمز ـ wilms tumor
   ◊ تومورهای‌ خوش‌خیم‌ دهان‌ و زبان‌ ـ mouth or tongue tumor bening
   ◊ تومورهای‌ غدد بزاقی‌ ـ salivary gland tumor
   ◊ تومورهای‌ فیبرویید رحم‌ ـ fibroid tumors of the uterus
   ◊ تومورهای‌ هیپوفیز ـ pituitary tumor
   ◊ تونسیلیت‌ ـ tonsillitis
   ◊ تیفوس‌ كنه‌ای‌ ـ tick typhus
   ◊ جدا شدن‌ جفت‌ قبل‌ از زایمان‌ ـ abruptio placentea
   ◊ جداشدگی‌ شبكیه‌ ـ retinal detachment
   ◊ جسم‌ خارجی‌ در چشم‌ ـ eye foreign body in
   ◊ جمود مفصل‌ شانه‌ (كپسولیت‌ چسبنده‌) ـ shoulder-frozen
   ◊ چاقی‌ ـ obesity
   ◊ حاملگی‌ خارج‌ رحمی‌ ـ ectopic pregnancy
   ◊ حصبه‌ (تب‌ روده‌ای‌) ـ typhoid fever
   ◊ حمله‌ ایسكمیك‌ گذرا (TIA) ـ transient ischemic attack
   ◊ حمله‌ قلبی‌ (انفاركتوس‌ عضله‌ قلب‌) ـ heart attack
   ◊ خار پاشنه‌ پا ـ heel spur
   ◊ خارش‌ زمستانی‌ (اگزمای‌ خشك‌) ـ winter itch
   ◊ خال‌های‌ پوستی‌ دیسپلاستیك‌ ـ nevl dysplastic
   ◊ خراشیدگی‌ یا زخم‌ قرنیه‌ ـ corneal abrasion and ulcer
   ◊ خروسك‌ ـ croup
   ◊ خودبیمارانگاری‌ ـ hypochondriasis
   ◊ خونریزی‌ بینی‌ ـ nosebleed
   ◊ خونریزی‌ خارج‌ سخت‌شامه‌ای‌ ـ extradural hemorrhage
   ◊ خونریزی‌ رحم‌ پس‌ از یائسگی‌ ـ uterine bleeding postmenopausal
   ◊ خونریزی‌ رحم‌ در اثر اختلال‌ كاركرد(خونریزی‌ غیر طبیعی‌ قبل‌ از یائسگی‌ از رحم‌) ـ uterine bleeding dysfunctional
   ◊ خونریزی‌ زیر ملتحمه‌ ـ subconjunctival hemorrhage
   ◊ خونریزی‌ زیرعنكبوتیه‌ ـ subarachnoid hemorrhage
   ◊ خونریزی‌ و هماتوم‌ زیرسخت‌شامه‌ ـ subdural hemorrhage and hematoma
   ◊ در آستانه‌ غرق‌ شدگی ـ drowning near‌
   ◊ در رفتگی‌ یا نیم‌دررفتگی‌ ـ dislocation or subluxation
   ◊ درد به‌ هنگام‌ مقاربت‌ جنسی‌ در زنان‌ ـ dyspareunia
   ◊ درد در قسمت‌ پایینی‌ كمر ـ back pain
   ◊ درد عصب‌ سه‌ قلو (نورالژی‌ تری‌ ژمینال‌) ـ trigeminal neuralgia
   ◊ درد قاعدگی‌ ـ dysmenorrhea
   ◊ درماتیت‌ آتوپیك‌ ـ dermatitis atopic
   ◊ درماتیت‌ تماسی‌ ـ dermatitis contact
   ◊ درماتیت‌ شوره‌ای‌ ـ dermatitis seborrheic
   ◊ درماتیت‌ هرپتی‌ فرم‌ ـ dermatitis herpetiformis
   ◊ درهم‌روی‌ روده‌ ـ intussusception
   ◊ دندان‌ در آوردن‌ ـ teething
   ◊ دندان‌ قروچه‌ ـ tooth grinding
   ◊ دهان خندقی‌(ژنژیویت زخمی نكروزدهنده،بیماری ونسان) ـ trench mouth
   ◊ دیابت‌ بیمزه‌ ـ diabetes insipidus
   ◊ دیابت‌ حاملگی‌ ـ gestational diabetes mellitus
   ◊ دیابت‌ شیرین‌ غیروابسته‌ به‌ انسولین‌ ـ diabetes mellitus non insulin dependent
   ◊ دیابت‌ شیرین‌ وابسته‌ به‌ انسولین‌ ـ diabetes mellitus insulin dependent
   ◊ دیس‌ هیدروز ـ dyshidrosis
   ◊ دیسپلازی‌ گردن‌ رحم‌ ـ cervical dysplasia
   ◊ دیستروفی‌ عضلانی‌ ـ muscular dystrophy
   ◊ دیفتری‌ ـ diphtheria
   ◊ روزئولا اینفانتوم‌ ـ roseola infantum
   ◊ زخم‌ پپتیك‌ (زخم‌ دوازدهه‌، زخم‌ معده‌) ـ ulcer peptic
   ◊ زخم‌ سطحی‌ معده‌ ـ gastric erosion
   ◊ زرد زخم‌ ـ impetigo
   ◊ زگیل‌ (وروكا ولگاریس‌) ـ warts
   ◊ زگیل‌های‌ مقاربتی‌ (زگیل‌های‌ تناسلی‌، زگیل‌های‌ مرطوب‌) ـ warts venereal
   ◊ زوال‌ عقل‌ (دمانس‌) ـ dementia
   ◊ زونا (هرپس‌ زوستر) ـ herpes zoster
   ◊ ژنژیویت‌ ـ gingivitis
   ◊ ژیاردیاز ـ giardiasis
   ◊ ساركوم‌ كاپوسی‌ ـ Kaposis sarcoma
   ◊ سرخجه‌ ـ rubella
   ◊ سرخك‌ ـ measles
   ◊ سردرد تنشی‌ یا عروقی‌ ـ headache tension or vascular
   ◊ سردرد خوشه‌ای ـ headache cluster
   ◊ سرطان‌ بیضه‌ ـ testicular cancer
   ◊ سرطان‌ پستان‌ ـ breast cancer
   ◊ سرطان‌ پوست‌، سرطان‌ سلول‌ پایه‌ای‌ ـ skin cancer basal cell
   ◊ سرطان‌ پوست‌، سرطان‌ سلول‌ سنگفرشی‌ ـ skin cancer squamous cell
   ◊ سرطان‌ حنجره‌ ـ larynx cancer
   ◊ سرطان‌ دهان‌ ـ oral cancer
   ◊ سرطان‌ رحم ـ uterine cancer
   ◊ سرطان‌ روده‌ بزرگ‌ ـ large intestine cancer
   ◊ سرطان‌ ریه‌ ـ lung cancer
   ◊ سرطان‌ كبد ـ liver cancer
   ◊ سرطان‌ گردن‌ رحم‌ ـ cervical cancer
   ◊ سرطان‌ لوزالمعده‌ ـ pancreatic cancer
   ◊ سرطان‌ مری‌ ـ esophagus cancer
   ◊ سرطان‌ معده‌ ـ stomach cancer
   ◊ سرطان‌ مهبل‌ یا وولو ـ vagina or vulva cancer of
   ◊ سرماخوردگی‌ ـ cold common
   ◊ سرمازدگی‌ ـ frostbite
   ◊ سقط‌ ـ miscarriage
   ◊ سكته‌ مغزی‌ ـ stroke
   ◊ سكسكه‌ ـ hiccup
   ◊ سل‌ (توبركولوز) ـ tuberculosis
   ◊ سلولیت‌ ـ cellulitis
   ◊ سنگ‌ كلیه‌ ـ kidney stones
   ◊ سنگ‌ كیسه‌ صفرا ـ gallstones
   ◊ سوء مصرف‌ مواد و اعتیاد ـ drug abuse and addiction
   ◊ سوءجذب‌ ـ malabsorption
   ◊ سوءرفتار و خشونت‌ در منزل‌ ـ domestic violence
   ◊ سوءمصرف‌ و اعتیاد به‌ مواد ـ substance abuse and addiction
   ◊ سوءهاضمه‌ ـ indigestion
   ◊ سوختگی‌ها ـ burns
   ◊ سوزاك‌ ـ gonorrhea
   ◊ سوزش‌ سر دل ـ heartburn‌
   ◊ سوزش‌ سر دل‌ به‌ هنگام‌ حاملگی‌ ـ heartburn during pregnancy
   ◊ سوگ‌ (ماتم‌) ـ grief
   ◊ سیاه‌ سرفه‌ ـ whooping cough
   ◊ سیروز كبدی‌ ـ cirrhosis of the liver
   ◊ سیستیت‌ بینابینی‌ ـ interstitial cystitis
   ◊ سیفلیس‌ ـ syphilis
   ◊ سیلیكوز ـ silicosis
   ◊ سینوزیت‌ ـ sinus infection
   ◊ شالازیون‌ ـ chalazion
   ◊ شب‌ ادراری‌ ـ bed wetting
   ◊ شپش‌ (پدیدیكولوز) ـ lice
   ◊ شقاق‌ مقعد ـ anal fissure
   ◊ شكستگی‌ استخوان‌ ـ bone fracture
   ◊ شكستگی‌ بینی‌ ـ nose fracture
   ◊ شكستگی‌ سر استخوان‌ ران‌ ـ hip fracture
   ◊ شوك‌ ـ shock
   ◊ صرع‌ ـ epilepsy
   ◊ ضایعات‌ خوش‌خیم‌ پوست‌ ـ skin lesions benign
   ◊ ضربه و آسیب سر ـ head injury
   ◊ طاسی‌ سر طبق‌ الگوی‌ مشخص‌ ـ baldness pattern
   ◊ طاسی‌ منطقه‌ای‌ ـ alopecia areata
   ◊ عدم‌ تحمل‌ لاكتوز ـ lactose intolerance
   ◊ عدم‌ تعادل‌ پتاسیم‌ ـ potassium imbalance
   ◊ عدم‌ نزول‌ بیضه‌ ـ testes undescended
   ◊ عرق‌سوز (میلیاریا روبرا) ـ prickly heat
   ◊ عفونت‌ حاد كلیه‌ ـ kidney infection acute
   ◊ عفونت‌ زخم‌ جراحی‌ ـ surgical wound infection
   ◊ عفونت‌ سالمونلا ـ salmonella infections
   ◊ عفونت‌ غدد بزاقی‌ ـ salivary gland infection
   ◊ عفونت‌ كلامیدیایی‌ ـ chlamydia infection
   ◊ عفونت‌ گردن‌ رحم‌ ـ cervicitis
   ◊ عفونت‌ گوش‌ خارجی ـ ear infection outer
   ◊ عفونت‌ گوش‌ میانی‌ ـ ear infection middle
   ◊ عفونت‌ مثانه‌ در زنان‌ ـ bladder infection female
   ◊ عفونت‌ مثانه‌ در مردان‌ ـ bladder infection male
   ◊ عفونت‌ مزمن‌ كلیه‌ ـ kidney infection chronic
   ◊ عفونت‌ یا انسداد مجرای‌ اشكی‌ ـ tear duct infection or blockage
   ◊ عقب‌ماندگی‌ ذهنی‌ ـ mental retardation
   ◊ غش‌ كردن‌ (سنكوپ‌) ـ fainting
   ◊ فارنژیت‌ ـ pharyngitis
   ◊ فئوكروموسیتوم‌ ـ pheochromocytoma
   ◊ فتق‌ ـ hernia
   ◊ فتق‌ هیاتال ـ hiatal hernia
   ◊ فرو رفتن‌ ناخن‌ پا در گوشت‌ ـ toenail ingrown
   ◊ فشار خون‌ بالا ـ hypertension
   ◊ فلج‌ بل ـ bell's palsy
   ◊ فلج‌ مغزی‌ ـ cerebral palsy
   ◊ فولیكولیت‌ باكتریایی‌ ـ folliculitis bacterial
   ◊ فولیكولیت‌ قارچی‌ ـ folliculitis fungal
   ◊ فیبروز كیستیك‌ ـ cystic fibrosis
   ◊ فیبروزیت‌ ـ fibrositis
   ◊ فیبریلاسیون‌ دهلیزی‌ ـ atrial fibrillation
   ◊ فیستول‌ مقعدی‌ ـ anal fistula
   ◊ قارچ‌ ناخن‌ ـ nails ringworm infection of
   ◊ قانقاریا ـ gangrene
   ◊ کاندیدیاز پوست ـ candidiasis of skin
   ◊ كاردیومیوپاتی‌ ـ cardiomyopathy
   ◊ كارسینوم‌ كلیه‌ ـ hypernephroma
   ◊ كچلی‌ تغییردهنده‌ رنگ‌ (تینا ورسیكالر) ـ tinea versicolor
   ◊ كچلی‌ قارچی‌ ـ ringworm
   ◊ كچلی‌ كشاله‌ ران‌ (تیناكروریس‌) ـ tinea cruris
   ◊ كراتوز اكتینیك‌ ـ keratosis actinic
   ◊ كراتوز سبورئیك‌ ـ keratoses seborrheic
   ◊ كراتوزیس‌ پیلاریس‌ ـ keratosis pilaris
   ◊ كرم‌ نواری‌ ـ tapeworm
   ◊ كرمك‌ (كرم‌ نخی‌) ـ pinworms
   ◊ كرم‌های‌ گرد ـ roundworms
   ◊ كریپتوكوكوز ـ cryptococcosis
   ◊ كزاز ـ tetanus
   ◊ كشیدگی‌ گردن‌ ـ whiplash
   ◊ كلویید ـ Keloids
   ◊ كله‌ سیستیت‌ یا كلانژیت‌ ـ cholecystitis or cholangitis
   ◊ كلیه‌ پلی‌كیستیك‌ ـ kidney polycystic
   ◊ كم‌ شدن‌ دمای‌ بدن‌ ـ hypothermia
   ◊ كم‌آبی‌ بدن‌ ـ dehydration
   ◊ كمبود روی‌ ـ zinc deficiency
   ◊ كم‌خونی‌ به‌ هنگام‌ بارداری‌ ـ anemia during pregnancy
   ◊ كم‌خونی‌ سلول‌ داسی‌شكل‌ ـ sickle cell anemia and sickle cell trait
   ◊ كم‌خونی‌ فقر آهن‌ ـ anemia iron deficiency
   ◊ كم‌خونی‌ ناشی‌ از كمبود اسیدفولیك‌ ـ anemia folic acid deficiency
   ◊ كم‌خونی‌ وخیم‌ ـ anemia pernicious
   ◊ كم‌خونی‌ هِمولیتیك‌ ـ anemia hemolytic
   ◊ كم‌كاری‌ پاراتیرویید ـ hypoparathyroidism
   ◊ كم‌كاری‌ تیرویید ـ hypothyroidism
   ◊ كورك‌ ـ boils
   ◊ كوفتگی‌ یا پارگی‌ چشم‌ ـ eye contusion or laceration
   ◊ كولیت‌ اولسرو ـ colitis ulcerative
   ◊ كولیك‌ شیرخواران‌ ـ colic in infants
   ◊ كهیر ـ hives
   ◊ كیست‌ پیلونیدال‌ ـ pilonidal cyst
   ◊ كیست‌ سباسه‌ (كیست‌ اپیدرمویید) ـ sebaceous cyst
   ◊ گاز گرفتن‌ حیوانات‌ ـ animal bites
   ◊ گاسترو آنتریت‌ ـ gastroenteritis
   ◊ گاستریت‌ (ورم‌ معده‌) ـ gastritis
   ◊ گرانولوم‌ چركی‌ ـ granuloma pyogenic
   ◊ گرانولوم‌ حلقوی‌ ـ granuloma annulare
   ◊ گرمازدگی‌ یا خستگی‌ گرمایی‌ ـ heatstroke or heat exhaustion
   ◊ گزش‌ و نیش‌ حشرات‌ ـ insect bites and stings
   ◊ گل‌ مژه‌ ـ stye
   ◊ گلودرد استرپتوكوكی‌ ـ strep throat
   ◊ گلومرولونفریت‌ ـ glomerulonephritis
   ◊ گیر كردن‌ مدفوع‌ در راست‌روده‌ ـ fecal impaction
   ◊ لابیرنتیت ـ labyrinthitis
   ◊ لارنژیت‌ ـ laryngitis
   ◊ لاروهای‌ مهاجر پوستی‌ ـ larva migrans cutaneous
   ◊ لكوپلاكی‌ ـ leukoplakia
   ◊ لنفوگرانولوم‌ ونروم‌ (ال‌جی‌وی‌) ـ lymphogranuloma venereum
   ◊ لنفوم‌ غیرهوجكین‌ ـ lymphoma non hodgkin's
   ◊ لنگیدن‌ ـ claudication
   ◊ لوپوس‌ اریتماتوی‌ دیسكویید ـ lupus erythematosus discoid
   ◊ لوپوس‌ اریتماتوی‌ منتشر (اس‌.ال‌.ای) ـ lupus erythematosus systemic
   ◊ لوسمی‌ حاد ـ leukemia acute
   ◊ لوسمی‌ لنفوسیتی‌ مزمن‌ ـ leukemia chronic lymphocytic
   ◊ لیپوم‌ ـ lipomas
   ◊ لیكن‌ پلان‌ ـ lichen planus
   ◊ ماستیت‌ (عفونت‌ پستان‌) ـ mastitis
   ◊ مالاریا ـ malaria
   ◊ مخملك‌ ـ scarlet fever
   ◊ مسمومیت‌ حاملگی‌ (پره‌اكلامپسی‌ و اكلامپسی‌) ـ toxemia of pregnancy
   ◊ مسمومیت‌ خون‌ (سپتی‌سمی‌) ـ blood poisoning
   ◊ مسمومیت‌ غذایی‌ ـ food poisoning
   ◊ مشكلات‌ باروری‌ در زنان‌ ـ fertility problems in women
   ◊ مشكلات‌ باروری‌ در مردان‌ ـ fertility problems in men
   ◊ مكیدن‌ شست‌ ـ thumb sucking
   ◊ ملانوم‌ ـ melanoma
   ◊ مننژیت‌ باكتریایی‌ ـ meningitis bacterial
   ◊ مننژیت‌ غیرچركی‌ ـ meningitis aseptic
   ◊ منوراژی‌ ـ menorrhagia
   ◊ مولوسكوم‌ كنتاژیوزوم‌ ـ molluscum contagiosum
   ◊ مونونوكلئوز عفونی‌ ـ mononucleosis infectious
   ◊ میاستنی‌گراو ـ myasthenia gravis
   ◊ میخچه‌ یا پینه‌ ـ corn or callus
   ◊ میگرن ـ headache migraine
   ◊ میلوم‌ متعدد ـ multiple myeloma
   ◊ میوكاردیت‌ ـ myocarditis
   ◊ ناتوانی‌ جنسی‌ در مردان‌ ـ impotence male sexual
   ◊ ناخوشی‌ صبحگاهی‌ در طی‌ بارداری‌ ـ morning sickness during pregnancy
   ◊ ناراحتی‌ یا درد به‌ هنگام‌ بلع‌ ـ dysphagia
   ◊ نارسایی‌ احتقانی‌ قلب‌ ـ congestive heart failure
   ◊ نارسایی‌ حاد كلیه‌ ـ renal failure acute
   ◊ نارسایی‌ غده‌ هیپوفیز ـ pituitary gland underactive
   ◊ ناركولپسی‌ ـ narcolepsy
   ◊ ناسازگاری‌ جنین‌ ـ Rh incompatibility
   ◊ ناشنوایی‌ و اختلال‌ در شنوایی‌ ـ hearing impairment or loss
   ◊ نامنظمی‌ ضرباهنگ‌ قلب‌ (آریتمی‌) ـ heart rhythm irregularity
   ◊ نشانگان‌ انسداد خروجی‌ قفسه‌ سینه‌ (نشانگان‌ دنده‌ گردنی‌) ـ thoracic outlet obstruction syndrome
   ◊ نشانگان‌ تونل‌ مچ‌ دستی‌ ـ carpal tunnel syndrome
   ◊ نشانگان‌ خستگی‌ مزمن‌ ـ chronic fatigue syndrome
   ◊ نشانگان‌ داون‌ ـ down syndrome
   ◊ نشانگان‌ رای‌ ـreye's syndromse
   ◊ نشانگان‌ روده‌ تحریك‌پذیر ـ irritable bowel syndrome
   ◊ نشانگان‌ ژیلبرت‌ ـ gilbert's syndrome
   ◊ نشانگان‌ شوك‌ سمی‌ (توكسیك‌) ـ toxic shock syndrome
   ◊ نشانگان‌ شوگرن‌ ـ sjogren's syndrome
   ◊ نشانگان‌ كارسینویید ـ carcinoid syndrome
   ◊ نشانگان‌ كوشینگ‌ ـ cushing's syndrome
   ◊ نشانگان گیلن باره ـ guillain barre syndrome
   ◊ نشانگان‌ مارفان‌ ـ marfan syndrome
   ◊ نشانگان‌ مفصل‌ گیجگاهی‌ ـ فك‌تحتانی‌ ـ temporomandibular joint (tmj) syndrome
   ◊ نشانگان‌ نفروتیك‌ (نفروز) ـ nephrotic syndrome
   ◊ نشانگان‌ ورود سریع‌ غذا به‌ روده‌كوچك‌ ـ dumping syndrome
   ◊ نقرس‌ ـ gout
   ◊ نقرس‌ كاذب‌ ـ pseudogout
   ◊ نوروپاتی‌ محیطی‌ (نوریت‌ محیطی‌) ـ peripheral neuropathy
   ◊ وارد آمدن‌ صدمه‌ به‌ مثانه‌ یا پیشابراه‌ ـ bladder or urethra injury
   ◊ واژینیت‌ باكتریایی‌ (واژینیت‌گاردنرلایی‌؛ واژینیت‌غیراختصاصی‌) ـ vaginitis bacterial
   ◊ واژینیت‌ تریكومونایی‌ (تریكومونیاز) ـ vaginitis trichomonal
   ◊ واژینیت‌ كاندیدیانی‌ (عفونت‌ قارچی‌ مهبل‌) ـ vaginitis candidal
   ◊ واژینیت‌ مونیلیایی‌ (عفونت‌ قارچی‌ مهبل‌) ـ vaginitis monilial
   ◊ واژینیت‌ یائسگی‌ (واژینیت‌ آتروفیك‌) ـ vaginitis postmenopausal
   ◊ واكنش‌ پوستی‌ آلرژیك‌ به‌ عفونت‌ پوست‌ ـ reaction to infection
   ◊ واكنش‌ در اثر تزریق‌ خون‌ ـ blood transfusion reaction
   ◊ واكنش‌های‌ دارویی‌ ـ drug hypersensitivity
   ◊ وریدهای‌ واریسی‌ ـ varicose veins
   ◊ وزوز گوش‌ ـ tinnitus
   ◊ وقفه‌ تنفسی‌ هنگام‌ خواب‌ ـ sleep apnea
   ◊ وولووواژینیت‌ قبل‌ از بلوغ‌ ـ vulvovaginitis before puberty
   ◊ هاری‌ (آب‌ ترسی) ـ rabies
   ◊ هپاتوما ـ hepatoma
   ◊ هپاتیت‌ ویروسی‌ ـ hepatitis viral
   ◊ هرپانژین‌ ـ herpangina
   ◊ هموفیلی‌ ـ hemophilia
   ◊ هیپرآلدوسترونیسم‌ ـ hyperaldosteronism
   ◊ هیپرپلازی‌ آندومتر ـ endometrial hyperplasia
   ◊ هیپرلیپیدمی‌ ـ hyperlipidemia
   ◊ هیپوگلیسمی‌ (كاهش‌ قند خون‌) ـ diabetes hypoglycemia
   ◊ هیپوگلیسمی‌ عملكردی‌ ـ hypoglycemia functional
   ◊ هیدرآدنیت‌ چركی‌ ـ hidradenitis suppurativa
   ◊ هیرسوتیسم‌ ـ hirsutism
   ◊ هیستوپلاسموز ـ histoplasmosis
   ◊ یائسگی‌ ـ menopause
   ◊ یبوست‌ ـ constipation
   ◊ آبریزش بینی
   ◊ آبریزش چشم
   ◊ آروغ زدن
   ◊ آفْت دهان
   ◊ احتباس آب
   ◊ احتقان
   ◊ احساس دفع ادرار
   ◊ اختلال بلع
   ◊ اختلال تکلم
   ◊ ادرار خونی
   ◊ استفراغ
   ◊ اسهال
   ◊ اشکال در التیام زخم
   ◊ اشکال در تعادل بدن
   ◊ اشکال در راه رفتن
   ◊ اضطراب
   ◊ افتادگی پلک
   ◊ افتادن پوست
   ◊ افزایش وزن
   ◊ افسردگی
   ◊ التهاب مفصل
   ◊ برآمدگی پوست
   ◊ برآمدگی‌های پستان
   ◊ برافروختگی
   ◊ بوی بد دهان
   ◊ بوی بدن
   ◊ بوی پا
   ◊ بی‌اشتهائی
   ◊ بی‌خوابی
   ◊ بیرون‌زدگی چشم
   ◊ بی‌صدائی
   ◊ بی‌نظمی قاعدگی
   ◊ بی‌نظمی قلب
   ◊ پراشتهائی
   ◊ پرخوری
   ◊ پرموئی
   ◊ پف‌کردگی چشم
   ◊ پینهٔ شست پا
   ◊ پینه
   ◊ تاری دید
   ◊ تاول
   ◊ تب
   ◊ تبخال
   ◊ تجمع چرک ‌گوش
   ◊ تحریک چشم
   ◊ تحریک‌ ناحیهٔ تناسلی
   ◊ تحریک‌پذیری
   ◊ ترشح پستان
   ◊ ترشح پشت بینی
   ◊ ترشح چشم
   ◊ ترشح گوش
   ◊ ترشحات تناسلی
   ◊ ترک خوردن پوست
   ◊ ترک خوردن لب
   ◊ تشنگی
   ◊ تغییر خلق
   ◊ تغییر رنگ ادرار
   ◊ تغییر رنگ پوست
   ◊ تغییر رنگ دندان
   ◊ تغییر رنگ ناخن پا
   ◊ تغییر شخصیت
   ◊ تغییر شکل انگشتان
   ◊ تغییر شکل انگشتان پا
   ◊ تغییرات پستان
   ◊ تغییرات ماه‌گرفتگی
   ◊ تغییرات مو
   ◊ تغییرات ناخن
   ◊ تکّرر ادرار
   ◊ تندی نبض
   ◊ تنگی نفس
   ◊ تورم
   ◊ توهم
   ◊ تهوع
   ◊ تیک و پرش
   ◊ جوش چرکی
   ◊ چپ‌چشمی
   ◊ چرک
   ◊ چشم درد
   ◊ چشمک‌زدن
   ◊ چنگ شدن معده
   ◊ چنگ‌شدن قاعدگی
   ◊ چنگ‌شدن ماهیچه‌
   ◊ حساسیت به دما
   ◊ حساسیت به نور
   ◊ حساسیت پستان
   ◊ حساسیت پوست
   ◊ حساسیت دندان
   ◊ حملهٔ صرع
   ◊ خارش پا
   ◊ خارش پوست
   ◊ خارش پوست سر
   ◊ خارش گوش
   ◊ خارش مقعد
   ◊ خارش مهبل
   ◊ خارش ناحیهٔ تناسلی
   ◊ خال
   ◊ خروپف
   ◊ خستگی
   ◊ خس‌خس سینه
   ◊ خشک شدن گردن
   ◊ خشک‌شدن پشت
   ◊ خشک‌شدن مفصل
   ◊ خشکی بینی
   ◊ خشکی چشم
   ◊ خشکی دهان
   ◊ خشکی مهبل
   ◊ خواب‌آلودگی
   ◊ خوابگردی
   ◊ خون دماغ
   ◊ خونریزی
   ◊ خونریزی بعد از یائسگی
   ◊ خونریزی مقعد
   ◊ خونمردگی
   ◊ خیره شدن
   ◊ دانه‌های پوستی
   ◊ درد بالای پشت
   ◊ درد بیضه
   ◊ درد پهلو
   ◊ درد تمام پا
   ◊ درد تناسلی
   ◊ درد دست
   ◊ درد زانو
   ◊ درد ساق
   ◊ درد شانه
   ◊ درد صورت
   ◊ درد قفسهٔ سینه
   ◊ درد گردن
   ◊ درد لگن
   ◊ درد لمبر
   ◊ درد ماهیچه
   ◊ درد مچ
   ◊ درد معده
   ◊ درد مفصل
   ◊ درد مقعد
   ◊ درد ناخن پا
   ◊ درد وسط پشت
   ◊ دستپاچگی
   ◊ دفع گاز
   ◊ دندان‌درد
   ◊ دندان‌قروچه
   ◊ دوبینی
   ◊ دیدن جرقه‌های نور
   ◊ رعشه
   ◊ رنگ‌‌پریدگی پوست
   ◊ ریزش آب دهان
   ◊ ریزش مو
   ◊ زخم بستر
   ◊ زخم پوست
   ◊ زخم تناسلی
   ◊ زخم دهان
   ◊ زگیل
   ◊ زیادی ادرار
   ◊ سائیدگی پوست
   ◊ سردرد
   ◊ سردی دست یا پا
   ◊ سرطان پستان
   ◊ سرطان روده فراخ
   ◊ سرفه
   ◊ سرگیجه
   ◊ سفیدی گلو
   ◊ سکسکه
   ◊ سوزش ادرار
   ◊ سوزش چشم
   ◊ سوزش دل
   ◊ سوزش دهان
   ◊ شب‌‌کوری
   ◊ شنیدن صداهای موهوم
   ◊ شورهٔ سر
   ◊ صاف کردن صدا
   ◊ صدا کردن مفصل
   ◊ صدای آرواره
   ◊ ضعف بعدازظهر
   ◊ ضعف دست
   ◊ ضعف ماهیچه
   ◊ ضعیف بودن نبض
   ◊ عرق سرد
   ◊ عرق شبانه
   ◊ عرق‌کردن
   ◊ عطسه
   ◊ فراموشکاری
   ◊ فلج
   ◊ قاعدگی شدید
   ◊ قرمزی بینی
   ◊ قرمزی چشم
   ◊ قرمزی گوش
   ◊ قفل شدن زانو
   ◊ کابوس دیدن
   ◊ کاهش بویائی
   ◊ کاهش بینائی
   ◊ کاهش چشائی
   ◊ کاهش شنوائی
   ◊ کاهش وزن
   ◊ کبودی زیر چشم
   ◊ کبودی لب
   ◊ کرختی
   ◊ کسالت
   ◊ کمر درد
   ◊ کندی نبض
   ◊ کورک
   ◊ کهیر
   ◊ گاز گرفتن گونه و زبان
   ◊ گرفتاری‌های آرواره
   ◊ گرفتاری‌های زبان
   ◊ گرفتاری‌های سینوس
   ◊ گرفتاری‌های لثه
   ◊ گرفتگی بینی
   ◊ گرفتگی صدا
   ◊ گرفتگی ماهیچه
   ◊ گزگز
   ◊ گشاد شدن مردمک چشم
   ◊ گل‌‌مژه
   ◊ گلو درد
   ◊ گم‌گشتگی
   ◊ گوش درد
   ◊ گیچی
   ◊ لرز
   ◊ لق شدن دندان
   ◊ لکنت زبان
   ◊ لکه‌بینی قاعدگی
   ◊ لکه‌های پیری
   ◊ لکه‌های چشمی
   ◊ لنگیدن
   ◊ مشکلات شیردهی
   ◊ میخچه
   ◊ ناآرامی پا
   ◊ ناآرامی کودکان
   ◊ ناتوانی کنترل ماهیچه‌ها
   ◊ نفخ
   ◊ واریس
   ◊ ورم بیضه
   ◊ ورم غده لنفاوی
   ◊ ورم قوزک
   ◊ ورم گوش
   ◊ ورم مفصل
   ◊ ورم مقعد
   ◊ وزوز گوش
   ◊ هذیان
   ◊ یبوست


منبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
چگونه بر کمرویی خود غلبه کنید 2011-01-08T01:47:29+01:00 2011-01-08T01:47:29+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/50 رضا زردادی -دیبا آیا به دلیل کمرویی حضور در یک مهمانی برایتان مشکل است؟ دفعه دیگری که به یک مهمانی دعوت شده و از حضور در آن وحشت دارید، به این مطلب فکر کنید که هرچند خجالتی بودن و کمرویی مشکل بیش از ۴۰% از کل افراد جهان است، اما این امر به این معنا نیست که این عده محکوم به زندان ابد هستند. به گفته روانشناسان، هر کسی میتواند با انجام اقدامات اولیه که شامل ورود تدریجی به موقعیتهای جدید اجتماعی است، بر خجالتی بودن خود غلبه کند. شاید چندان عجیب نباشد که برناردو کاردوچی (Bernardo Carducci) یکی از بهترین متخصص آیا به دلیل کمرویی حضور در یک مهمانی برایتان مشکل است؟ دفعه دیگری که به یک مهمانی دعوت شده و از حضور در آن وحشت دارید، به این مطلب فکر کنید که هرچند خجالتی بودن و کمرویی مشکل بیش از ۴۰% از کل افراد جهان است، اما این امر به این معنا نیست که این عده محکوم به زندان ابد هستند.
به گفته روانشناسان، هر کسی میتواند با انجام اقدامات اولیه که شامل ورود تدریجی به موقعیتهای جدید اجتماعی است، بر خجالتی بودن خود غلبه کند. شاید چندان عجیب نباشد که برناردو کاردوچی (Bernardo Carducci) یکی از بهترین متخصصان در زمینه کمرویی، زمانی درگیر همین مشکل بوده و با آن مبارزه کرده است.
کاردوچی که اکنون سرپرست انستیتوی تحقیقاتی کمرویی ساوت ایست (Southeast Shyness Research Institute) در دانشگاه ایندیانا است، درباره دوران نوجوانی خود میگوید :" من دوستان زیادی داشتم اما هرگز با دختری قرار نگذاشته بودم" و اکنون کمرویی"چیزی است که بر روی آن کار میکنم."
● بروز کمرویی
کاردوچی میگوید که برخلاف اعتقاداتی که وجود دارد، کمرویی تا حدی که تصور میشود تغییر ناپذیر نبوده و از بدو تولد در انسان وجود ندارد. به این دلیل که ایجاد حالت کمرویی نیازمند شکل گیری شناخت و تشخیص وجود خود است که تازه پس از ۱۸ ماهگی شروع به شکل گیری میکند. به گفته وی، کمرویی احساسات مختلفی چون خود آگاهی مفرط، خود سنجی منفی و توجه منفی به خویشتن را دربر میگیرد.
"افراد خجالتی طوری رفتار میکنند که انگار تمام مدت آینه ای در مقابلشان قرار گرفته است."
البته با تمام اینها، ژنها هم در وجود این حس نقش دارند. حدود ۱۵% از نوزادان با "خوی محتاط و محجوب" متولد میشوند- به این معنا که آنها نسبت به تجربیات تازه واکنشهای شدیدی نشان میدهند. برای مثال آنها از شنیدن صدای ترکیدن یک بادکنک از ترس بدن خود را جمع و منقبض میکنند.
به گفته جوناتان چیک (Jonathan Cheek) روانشناس، همچنین اگر یکی از دوقلوهای همسان، کمرو باشد، دیگری نیز به احتمال فراوان خجالتی خواهد بود. او می افزاید:" البته این بدان معنا که کمرویی از پیش تعیین شده و ارثی بوده یا اینکه غلبه بر آن غیر ممکن است، نیست. اما اصولا عده ای به طور مادرزاد نسبت به کمرو شدن مستعدتر از افراد دیگر هستند.
● وضعیت کلی یک شخص کمرو
به گفته کاردوچی، به طور خلاصه، افراد کمرو تمایل دارند رفتاری دوستانه و مطمئن به خود داشته باشند، اما به نظر نمیرسد بدانند چگونه این کار را انجام دهند. آنها بیش از همه به خاطر افراط در خودآگاهی، در موقعیتهای جدید اجتماعی دیرجوش بوده و به آهستگی با محیط هماهنگ و آشنا میشوند.
"این افراد وارد یک فضای اجتماعی میشوند اما اگر در طی ۱۰ دقیقه نتوانند احساس راحتی کنند، برمیگردند و از این محیط فرار میکنند." در نهایت، افرد کمرو دارای حالتی هستند که کاردوچی آنرا "منطقه آسایش محدود" مینامد. این افراد مکن است اجتماعی به نظر برسند و دوستانی هم داشته باشند اما در واقع دارند در یک حلقه کوچک از معاشرین، مدام به تکرار رفتارهای مشخصی میپردازند و تمایلی به قرار گرفتن در موقعیتهای اجتماعی تازه ندارند.
کاردوچی اشاره میکند که با تمام اینها، کمرویی وابسته به عزت نفس نیست. این افراد میتوانند در جنبه های خاصی از زندگی خود بسیار با اعتماد به نفس باشند، برای مثال آنها میتوانند در مقابل صدها نفر به معرفی موضوعی بپردازند، اما تصور یک گفتگوی ساده و معمولی با یک غریبه آنها را به شدت مضطرب میکند.
● از درمان خود نترسید
برای مقابله با کمرویی چند روش وجود دارد. یکی از آنها آموختن تکنیکهای تمدد اعصاب و رها کردن افکار است. به گفته چیک، افراد میتوانند با آموختن این روشها خود را در شرایط مختلف اجتماعی تصور کرده و در همین حال با تنفس آهسته و عمیق خونسردی خود را حفظ کنند.
آنها میتوانند چگونگی توسعه بخشیدن به منطقه آسایش را بیاموزند. کاردوچی میگوید یک روش مناسب برای انجام اینکار داوطلب شدن در کارهاست. "هنگامی که داوطلبانه به انجام کاری میپردازیم، اطرافیان اهمیت چندانی به میزان مهارت ما ندارند، این افراد به زمانی که شما در اختیارشان قرار میدهید نیاز دارند و به این ترتیب شما مدام در حال بررسی و انتقاد از خود نخواهید بود."
هر دو این روانشناسان عقیده دارند که غلبه بر کمرویی باید تدریجی و گام به گام انجام بگیرد. برای مثال اگر مرد کمرویی قصد دارد از خانم همکارش دعوت کند که با هم قراری غیر کاری داشته و بیشتر با یکدیگر آشنا شوند، اولین هدف او باید این باشد که در ابتدا بتواند با او در مورد مسائل معمول کاری صحبت کند.
این شخص باید قبل از این کار، گفتگویی مشابه را با یک دوست یا مشاور تمرین کند. سپس این شخص میتواند در گفتگوی بعدی خود با این خانم، در مورد موضوعی کمی خودمانی تر و خارج از محدوده کار نیز صحبت کند تا اینکه به آن مرحله از راحتی برسد که بتواند او را به قراری خارج از محل کار دعوت کند.
یک نکته مهم این است که افراد کمرو نباید مسئولیت تمام برخوردهای ناموفق اجتماعی را بر گردن خود بگذارند و همواره خود را مقصر بدانند. شاید با تمام این کوششها، باز هم طرف مقابل علاقه ای به صحبت کردن یا بیرون رفتن با این شخص نداشته باشد و این لزوما نشانه ناتوانی شخص کمرو در ایجاد ارتباط نیست.
مجله تفربحی آویژه

 


منبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
آستانه تحمل خود را بالا ببریم 2011-01-08T01:41:17+01:00 2011-01-08T01:41:17+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/51 رضا زردادی -دیبا عصبانیت چیست؟ چه موقع عصبی می‌شویم؟ راههای پیشگیری و یا حداقل کنترل زمان عصبیت چه می‌باشد؟ چگونه آستانه تحمل خود را در برابر مشکلات و گرفتاری‌ها بالا ببریم؟ در جامعه ، گاهی شاهد مشاجره‌ها و درگیری‌هایی در سطح شهر هستیم که در مواقعی منجر به برخوردهای فیزیکی نیز می‌شود. این برخوردها به دلیل آن است که دو طرف درگیر نزاع و مشاجره، اطلاع دقیق و صحیحی از طرز رفتار و فن بیان ندارند. به عبارتی می‌توان گفت هنر عذرخواهی را نمی‌دانند که باعث می‌شود یک برخورد ساده و کوچک به یک جنجال بزرگ منجر شود و در عصبانیت چیست؟ چه موقع عصبی می‌شویم؟ راههای پیشگیری و یا حداقل کنترل زمان عصبیت چه می‌باشد؟ چگونه آستانه تحمل خود را در برابر مشکلات و گرفتاری‌ها بالا ببریم؟
در جامعه ، گاهی شاهد مشاجره‌ها و درگیری‌هایی در سطح شهر هستیم که در مواقعی منجر به برخوردهای فیزیکی نیز می‌شود. این برخوردها به دلیل آن است که دو طرف درگیر نزاع و مشاجره، اطلاع دقیق و صحیحی از طرز رفتار و فن بیان ندارند. به عبارتی می‌توان گفت هنر عذرخواهی را نمی‌دانند که باعث می‌شود یک برخورد ساده و کوچک به یک جنجال بزرگ منجر شود و در نهایت معلوم نیست به کجا می‌انجامد و بر سر آنها چه می‌آید. مسائلی نیز از قبیل ترافیک، گرمی هوا، آلودگی صوتی، ازدحام و فشردگی بیش از حد جمعیت و صرف وقت فراوان برای رسیدن به محل کار و زندگی بر این تنش روحی می‌افزاید. هنگامی که از رفتار و حرفهای طرف مقابلتان ناراحت می‌شوید، صبر و تحملتان تمام می‌شود و می‌خواهید با عصبانیت ، هرچه در دلتان است به او بگویید؛ اما دست نگه دارید و این کار را انجام ندهید. فقط از شماره یک تا ۱۰ بشمارید خواهید دید که دیگر صبر و تحملی که می‌خواست به جوش آید، آرام می‌شود و با خونسردی با طرف مقابلتان برخورد می‌کنید و کار را از این که هست خرابتر نخواهید کرد. در ادامه چند توصیه که با به‌کارگیری آنها بتوانیم بر عصبانیت خود غلبه کنیم ارائه می‌شود:
۱) هنگام سخن گفتن همیشه تبسمی بر لب داشته باشیم. تبسم خرجی ندارد اما سود بسیاری دارد.
۲) در بحث‌ها هیچ وقت طرف خود را با کلمه “تو”‌مورد خطاب قرار ندهید. نام هر کس برای او مطبوع‌ترین و مهمترین کلمات قاموس بشری است.
۳) در مشاجره‌ها اجازه دهید طرف شما در کمال آزادی حرف خود را بزند و هرچه در دل دارد بر زبان بیاورد.
۴) در مشاجره‌ و بحث‌ها هیچ وقت به طرف مقابل خود نگویید به بیراهه می‌رود و اشتباه فکر می‌کند. عقاید طرف خود را محترم بشمارید.
اگر احساس کردید طرف بحث شما اشتباه می‌کند راه عاقلانه این است که بگویید حق با شماست، من هم اول مانند شما فکر می‌کردم تا اینکه به اشتباهم پی بردم یا حق با شماست من متوجه مقصود شده‌ام اگر به جای شما بودم شاید همین کار را می‌کردم.
۵) ایده و فکری را که می‌خواهید منتقل کنید به طرف غیرمستقیم باشد، بگذارید طرف شما خودش نتیجه‌گیری کند. به او حق انتخاب بدهید.
۶) هر وقت می‌خواهید بحث وصحبت کنید، متوجه باشید در آغاز کلام مسائلی را پیش نیاورید که مورد اختلاف شماست. برعکس سعی کنید مسائلی را بیشتر محل توجه قرار دهید که در آن موافقت طرفین حاصل است و به طرف خود القا کنید که شما و او به جانب یک مقصد رهسپارید و فقط تفاوت شما در وسایل رسیدن به مقصود است.
۷) با ملایمت و نرمی سخن بگویید، زیرا سخن گفتن با صدای بلند باعث می‌شود طرف مقابل شما حالت دفاعی به خود بگیرد و در صدد مقابله برآید.
۸) سعی کنید پیش از اینکه طرف شما اشتباهاتتان را گوشزد کند، شما پیشدستی کرده تا طرف شما حالت محبت‌آمیز به خود بگیرد و از اشتباه شما درگذرد.
۹) بهترین راه غلب بر بحث و جدل وارد نشدن به آن است. تا آنجا که می‌توانید از وارد شدن به بحث و جدل دوری کنید. چنان بگریزید مانند اینکه از مار سمی خطرناکی فرار می‌کنید.
۱۰) در آخرشمارش از عدد یک تا ۱۰ را فراموش نکنید.
روزنامه سلامتمنبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
مدیریت خشم 2011-01-08T01:25:41+01:00 2011-01-08T01:25:41+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/52 رضا زردادی -دیبا چرا این‌قدر عصبانی هستید؟ چرا فکر می‌کنید زمین و زمان با شما سر جنگ و دشمنی دارند؟ هیچ می‌دانید عصبانیت و خشم با سلامتی شما چه می‌کند؟ درست است که خشم، یک حس کاملاً طبیعی و یکی از واکنش‌های انسان نسبت به موقعیت و شرایط اطرافش است، اما همین حس طبیعی اگر کنترل نشود و بیش از حد قدرت مانور و بروز داشته باشد، علاوه بر اینکه بر موقعیت اجتماعی و روحی شما تأثیر می‌گذارد، می‌تواند از نظر جسمی هم تاثیرات نامناسبی داشته باشد. هنگامی که شما به خاطر یک واقعه، مثل باخت تیم مورد علاقه‌تان در مسابقه، ی چرا این‌قدر عصبانی هستید؟ چرا فکر می‌کنید زمین و زمان با شما سر جنگ و دشمنی دارند؟ هیچ می‌دانید عصبانیت و خشم با سلامتی شما چه می‌کند؟
درست است که خشم، یک حس کاملاً طبیعی و یکی از واکنش‌های انسان نسبت به موقعیت و شرایط اطرافش است، اما همین حس طبیعی اگر کنترل نشود و بیش از حد قدرت مانور و بروز داشته باشد، علاوه بر اینکه بر موقعیت اجتماعی و روحی شما تأثیر می‌گذارد، می‌تواند از نظر جسمی هم تاثیرات نامناسبی داشته باشد. هنگامی که شما به خاطر یک واقعه، مثل باخت تیم مورد علاقه‌تان در مسابقه، یا قرار گرفتن در یک موقعیت، مثل ماندن در یک راه‌بندان سخت، عصبانی و خشمگین می‌شوید، سطح هورمون‌های بدن‌تان افزایش پیدا می‌کند، تنفس‌تان سریع‌تر می‌شود و میزان ضربان قلب و فشار خون‌ شما بالا می‌رود. بنابراین عرق می‌کنید، مردمک چشم‌هایتان گشاد می‌شود و بدن شما آماده انجام یک عملیات مثل جنگ یا فرار می‌شود.
عصبانیت می‌تواند اثرات طولانی مدتی روی بدن شما داشته باشد. مطالعات، ارتباط بین خشم و فشار خون بالا، افسردگی و بیماری‌های قلبی را نشان داده‌اند. در مطالعه‌ای نشان داده شده افرادی که زود عصبانی می‌شوند و استعداد بالایی برای خشمگین شدن دارند، نسبت به افرادی که کمتر عصبانی می‌شوند، سه برابر بیشتر احتمال دارد که دچار حمله قلبی یا بیماری کشنده عروق کرونر شوند.
پس راه‌حل چیست؟ آیا باید عصبانیت خود را بروز دهیم یا آن را در درون خود حبس کنیم؟ کارشناسان عقیده دارند هیچ‌یک از این راه‌ها به طور مطلق مناسب نیستند. چه شما خشم خودتان را بیش از حد بروز دهید، چه همیشه آن را در خودتان بریزید، در هر دو حال ممکن است، خطرات زیادی سلامتی شما را تهدید کند.
شاه‌کلید حل مشکل این است که خشم خودتان را سودمند کنید و به آن جهت ببخشید. کارشناسان می‌گویند اولین قدم در این راه خودآگاهی است. در مواقعی که عصبانی می‌شوید تا آنجا که ممکن است سعی کنید از عصبانیت و دلیل آن آگاه شوید و به خودتان اجازه ندهید از کوره در بروید. مثلا اگر شما در وضعیت‌های معینی دچار عصبانیت می‌شوید، بیاموزید که چگونه از پیش آمدن آن شرایط جلوگیری کنید یا اگر آن شرایط اجتناب‌نا‌پذیرند، چطور بهترین تصمیم را برای مواجهه منطقی با آن موقعیت‌ها بگیرید.
اما با تمام این اوصاف گاهی در شرایطی قرار می‌گیریم که خواه‌ناخواه خشم‌مان برانگیخته می‌شود. بنابراین بهتر است در این مواقع برای کاهش آسیب‌های عصبانیت، نکاتی را به‌یاد داشته باشیم:
- تنفس: از بهترین و اولین اقدامات موقع خشمگین شدن، نفس عمیق کشیدن است؛ نفس عمیق بکشید و بازدم عمیق داشته باشید. دم و بازدم عمیق و محکم، فشار عصبی را کاهش می‌دهد.
- استراحت: هنگامی که عصبانیت جرقه زد، شرایطی را که باعث ایجاد عصبانیت شده ترک کنید و فضای متفاوتی را به‌وجود بیاورید، مثلا پیاده‌روی کنید یا مشغول کار دیگری شوید.
- تصور و تفکر: فکرتان را مشغول تصویرهای خوبی کنید که دوست دارید، مثلاً به جایی که دوست دارید باشید، فکر کنید و یک صحنه متفاوت (حتی خنده‌دار) را تصور کنید.
- ورزش: فعالیت بدنی را می‌توان به عنوان یکی از راه‌های خوب رفع عصبانیت و خشم پیشنهاد کرد. سعی کنید به آرامی حرکات کششی شبیه به آنچه که در یوگا انجام می‌شود انجام دهید.
روزنامه تهران امروز


منبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>
شیوه‌های مهار پرخاشگری 2011-01-08T01:22:35+01:00 2011-01-08T01:22:35+01:00 tag:http://4zojhu.mihanblog.com/post/53 رضا زردادی -دیبا برای مهار پرخاشگری لازم است : ۱. شناخت ویژگی‌های دوران نوجوانی نوجوانی یكی از مهم ترین مراحل زندگی انسان محسوب می شود و آخرین مرحله تحوّل شناختی و گذر از مرحله (دیگر پیروی) به دوره (خودپیروی) است; دوره ای است كه نوجوان به هویّت و فردیّت خویش دست می یابد. از این رو، شناخت این دوره از زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. میل به اظهار وجود و اثبات شخصیت برای نوجوانان یكی از طبیعی ترین حالات روانی آن هاست بعضی مواقع، تضادها و مخالفت‌ها به دلیل عدم شناخت بزرگ سالان از ویژگی های این دوره از ت برای مهار پرخاشگری لازم است :
۱. شناخت ویژگی‌های دوران نوجوانی
نوجوانی یكی از مهم ترین مراحل زندگی انسان محسوب می شود و آخرین مرحله تحوّل شناختی و گذر از مرحله (دیگر پیروی) به دوره (خودپیروی) است; دوره ای است كه نوجوان به هویّت و فردیّت خویش دست می یابد. از این رو، شناخت این دوره از زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. میل به اظهار وجود و اثبات شخصیت برای نوجوانان یكی از طبیعی ترین حالات روانی آن هاست بعضی مواقع، تضادها و مخالفت‌ها به دلیل عدم شناخت بزرگ سالان از ویژگی های این دوره از تحوّل به درگیری بین این دو نسل منجر می‌شود, حال آن كه اگر بزرگ سالان ویژگی های این دوره از تحوّل را بشناسند و با نوجوانان برخوردی مناسب داشته باشند، هم نوجوانان به هویّت خویش دست می یابند و هم بزرگ سالان كم تر احساس نگرانی می‌كنند.
۲. برخورد با نوجوانان به گونه ای كه احساس امنیت نمایند و اعتمادشان جلب شود. سپس آنچه را موجب نگرانی و اضطراب آن ها می شود كاهش دهند. به نظر می رسد استفاده از آموزش‌های دینی و یافته‌های علمی در حوزه علوم روان شناختی و تربیتی، دو عامل بسیار مهم برای دست یابی به هدف مذكور می‌باشد.
شبکه اطلاع رسانی بهداشتی جوان


منبع:
http://vesalu.mihanblog.com]]>